Případ nevěrné Kláry

Druhé město - 2009
ISBN: 978-80-7227-285-3

Druhé město (2009) 978-80-7227-285-3 251
Petrov (2003) 80-7227-154-7 251

Soukromého detektiva Denise Pravdu, jehož pražská kancelář se specializuje především na sledování nevěrných partnerů, požádá jednoho dne o schůzku populární spisovatel Norbert Černý tak začíná kniha Michala Viewegha, jednoho z nejčtenějších českých autorů. Případ nevěrné Kláry je nejen vtipně sebeironickou reflexí takzvaného úspěšného spisovatelství, ale především rafinovaně zkomponovaným příběhem o lásce, přátelství a žárlivosti. Román s detektivními prvky, plný překvapivých zvratů, tentokrát zavede čtenáře až do vzdálené Číny... Případ nevěrné Kláry vychází v novém vydání spolu s uvedením stejnojmenného filmu, jemuž se kniha stala předlohou.

VerenaLord
  31. 8. 2016, 18:22
Knihy pana Viewegha pro mě jsou jednou velkou neznámou. Dokáže napsat knihu, která je vtipná a zajímavá, na druhou stranu dokáže sepsat takovýto příběh, který mi naprosto nesedí. Část postav mi přijde vyumělkovaná, jako by člověk koukal na retušovanou fotografii. Na stranu druhou příběh sám o sobě k zahození nebyl, jen to prostě není můj šálek kávy.
Jasanek
  15. 4. 2011, 11:08
Případ nevěrné Kláry je hodně zajímavá kniha. Dlouho jsem musel přemýšlet, co mi na ní nesedí, až jsem zjistil, že problém je v hlavní postavě Denise Pravdy. Působí na mě strašně uměle, není přirozený a od okamžiku, kdy jsem si to uvědomil, jsem mu nevěřil. A jaký můžete mít celkový dojem z knihy, když nevěříte hlavnímu hrdinovi? Nikterak velký, i když je kniha velmi čtivá. Jeden typ čtenářů ale musím od čtení odradit – velké žárlivce. Hrozí značné riziko, že z vás kniha udělá ještě paranoiky.

Moje hodnocení: 6/10
ondrasek
  22. 12. 2013, 21:11
Viewegh mě příjemně překvapil, toto bylo má první kniha od tohoto autora a moc jsem od ní nečekal (díky vesměs špatnému hodnocení jeho knih), ale kniha mě vtáhla a přečetl jsem ji během dvou dnů. První půlka vynikající, druhá slabší díky předvídatelnému vývoji, ale i tak dobrý a brzy zkusim další.
Alaglesia
  5. 7. 2014, 9:52
Tak tato kniha je opravdu zdařilá. Poutavyý příběh, který jsem hltala od začátku do konce. Závěr jsem opravdu nečekala. A líbila se mi nevyřčená otázka na závěr, co vlatně žárlivý spisovatel provede s Klárou?
Halalí
  25. 6. 2010, 23:33
Viewegh není můj oblíbený autor, ale na pár jeho knih nedám dopustit, a sice na Vybijenou (kterou mi podepsal;), Báječná léta pod psa a tak trochu i Andělé všedního dne - ve kterých se pokusil o letmé fantasty prvky a kniha tak alespň trochu vybočuje z jeho klasických "vztahovek".
"Klára" je takové to "plážové čtení", ale OK já to beru, docela to jde..., ale co proboha ten film, který podle toho vznikl?! To je katastrofa!!! (na CSFD jsem hodnotil ODPAD!)
maratach
  17. 11. 2011, 21:36
Příběh je vyprávěn ve třetí osobě.
irýna
  11. 5. 2014, 20:15
úžasná,dokonála,čtivá......prostě super,doporučuji všem jako oddechovou knihu,Viewegh mě velice baví
kachnickaz
  29. 9. 2013, 14:42
Moje druhá Vieweghovka a opět nezklamala. Knihu jsem četla jedním dechem až jsem skoro vždy zapomněla vystoupit z autobusu :-)
Občas mě ale trošku mátla změna postav z Denise na Norberta ... ale jinak 4 hvězdičky :-)
D3etre
  21. 8. 2013, 13:50
Nenáročný oddychový čtení, který rychle odsejpá. Na dva zátahy přečteno a rozhodně jsem se nenudil - příjemná výplň cestování.
criss16
  29. 1. 2012, 16:35
Příjemné počtení, za jeden den "přelouskáno" a určitě přečtu znovu. Na začátku to vypadalo na něco jiného, než Viewegh normálně píše, ale za pár stránek jsem ho zase našla. Spokojenost. :)
Kantilena
  28. 4. 2011, 18:00
Knížku jsem přelouskala, místy jsem se začetla, místy mě nudila... A Denis na mě působil taky strašně zvláštně ... jeho jméno mi k němu prostě nesedělo, styl jeho ženy se mi na druhou stranu líbil. Tedy, stačilo jednou, víckrát číst nebudu. Po přečtení jsem shlédla i film a byla jsem v šoku. Naprostá slátanina, nevkusní herci, styl zakončení otřesný ... je to sice jen na motivy, ale podle mého hrůza.