Dračí jezdec

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Knižní klub - 2003
ISBN: 80-242-1068-1

Knižní klub (2003) 80-242-1068-1 336

Stříbrný drak Lung, šotčí dívka Povídalka a opuštěný chlapec Ben putují do Himaláje, kde chtějí objevit pradávný domov pohádkových draků, tajuplné místo zvané Lem nebes. Je to dlouhá cesta plná dobrodružství. Roztomilí, ovšem prolhaní elfové či džin s tisícem očí - to jsou bytosti, které tři cestovatelé potkávají a dlouho nemají tušení, že je neustále sleduje i urputný nepřítel, krutý dračí zabiják.

Napětí, fantazie, humor - to vše najdete v knížce populární německé autorky Cornelie Funkeové, v příběhu, který nejspíš přečtete jedním dechem. (Založil/a: Thingol)

Asharak
  18. 11. 2013, 23:46
Opravdu jedna z nejpěknějších knížek \"pro menší\" s příběhem draků. Sice jsem ji celou přečetl až někdy ve 14, ale i tak jsem si ji dost užil a myslím že má co nabídnout i staršímu čtenáři.
Thea
  1. 6. 2013, 17:42
Moje nejoblíbenější knížka, když jsem byla malá :) Četla jsem ji pořád dokolečka a nemohla jsem se ji nabažit. A přetrvalo to do teď, ráda se k ní vracím.