Kámen - hora - papír

Kámen - hora - papír Originální název: Kámen-hora-papír

Labyrint - 2008
ISBN: 978-80-85935-89-9

Labyrint (2008) 978-80-85935-89-9 176

Nejhorší pocit, který znám, není fyzická bolest a tělesné utrpení, ale nadbytek lásky. Prozaický debut mladé překladatelky a cestovatelky Báry Gregorové je plný nástrah, překvapení a zvratů. Čtenáře zavede do nejmenované středoasijské republiky, vysokých hor i do hlubin intimních pocitů postav. Autorka používá suverénní jazyková pojmenování, spisovné výrazy kříží s hovorovou mluvou, ofenzivní nespisovností, novotvary a prvky z cizích jazyků. Pro četbu nepotřebujete heslo, bumážku s povolením, vízum ani registraci, pro četbu této knihy potřebujete pouze sami sebe. (Založil/a: Yarrod)

inhalium
  21. 6. 2011, 19:32
Experimentální dílo mladé autorky. Na četbu a pochopení je to poněkud složité, autorka přejímá slova z polštiny a ruštiny, k jejich překladu nám má posloužit slovníček na konci knihy. Stojí za přečtení, neboť se vymyká současným trendům v české literatuře - s odlhédnutím od tématiky východních zemí.