Božská invaze

Božská invaze Originální název: The Divine Invasion

Argo - 2008
ISBN: 978-80-257-0067-9

Argo (2008) 978-80-257-0067-9 261

Božskou invazi, druhý díl své gnostické „božské“ trilogie, napsal Dick na sklonku života v roce 1980 a tematicky jí navazuje na svůj předchozí román Valis. V Božské invazi, odehrávající se dvě stě let po událostech zachycených ve Valisu, nechává Dick Boha prohrát souboj se zlem a anděla zla Beliála ovládnout svět. Jedinou nadějí se stává návrat Boha ve formě chlapce počatého kolonistkou nehostinné planety vzdáleného hvězdného systému CY30-CY30B. Podaří se novodobému mesiáši porazit Beliála a všechny jeho pozemské kliky a vymanit lidstvo ze zóny zla? Božská invaze je románem o hledání Boha, člověka a božské podstaty v lidech. (Založil/a: Tanmut)

brigand
  25. 10. 2011, 23:09
Z Božské trilogie jednoznačně nejlehčí a nejzábavnější. Někde jsem četl (s otevřenou hubou údivem), že Dick sám sebe považoval za tvůrce humoristických románů. Tady to určitě potvrzuje.