Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Převtělení Timothyho Archera

89%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Převtělení Timothyho Archera Originální název: Transmigration of Timothy Archer

Nejnovější vydání:
Argo - 2007
ISBN: 978-80-7203-902-9
Počet stránek: 228
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 11x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2007) 978-80-7203-902-9 228

Filosofický příběh z Kalifornie na přelomu šedesátých a sedmdesátých let vypráví Dickova první (a bohužel poslední) sympatická ženská postava Angel Archerová, hrdinou je ovšem její tchán, episkopální biskup Timothy Archer. Autor knihou skládá hold svému příteli, kontroverznímu duchovnímu Jamesi Pikeovi, který zemřel roku 1969 v izraelské poušti. Poslední román Philipa K. Dicka lze chápat jako jeho odkaz světu. Kniha volně navazuje na již vydaný román Valis, ale gnostický problém podvrženého vesmíru pojímá z praktičtějšího, lidštějšího hlediska. (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Tanmut
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 10. 2012, 22:23
Philip K. Dick svázal Převtělení Timohyho Archera s Valisem pavoučími vlákny. Provázanost je tedy sice pevná, ale viditelná jen z určitého úhlu, a pokud čtenář nechce, ani si jí nevšimne.

Stejně jako u obou předchozích dílů Božské trilogie i zde se nám dostane plno historických a religiózních narážek a odkazů, k tomu Dick přidal jednu plnou hrst kulturně-literárních a druhou plnou hrst popkulturních - především milovníci klasického rocku by si mohli párkrát mlasknout. Celou knihou vlastně jednotlivě prostupují prvky klišé "sex, drogy, rock'n'roll", ale nikdy jim není dovoleno zatlačit nosné gnostické téma do pozadí. Možná nejčtivější Dickův román vůbec.

A kdyby se vám do tohoto přece jen nechtělo, přečtěte si na anglické wiki heslo James Pike a budete mít povrchní představu, oč tu jde.
matrosh
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 10. 2010, 18:25
Musím dopředu říct, že v případě tohto Dickova románu, jsem byl nejdřív značne skeptický. Valis byl pro mě skoro nepřekousnutelná kniha, kterou jsem měl problém dočíst a volná spjatost s ním, mě značně odrazovala. ale pravý opak je pravdou. tento civilní a nesci-fi román se čte jedním dechem, má výborně prokreslené a velice lidské postavy se zajímavým osudem. tato kniha je pro mě jasným důkazem, že P.K.Dick byl opravdu mistr a nejenom ve svém žánru.