BattleTech - Sága Legie šedé smrti 1: Roklina hromu

BattleTech - Sága Legie šedé smrti 1: Roklina hromu Originální název: Decision at Thunder Rift

Altar - 1995

Altar (1995)

Bojištím 31. století vévodí mamutí stroj na zabíjení: Obrněný Bitevní Robot, zkráceně OBR. A jejich piloti, kterým se říká warrioři, tvoří elitu společnosti. Grayson Smrt Carlyle se připravoval na dráhu warriora od svých deseti let, ale konec studií přišel dříve, než čekal. Jeho přátelé a rodina jsou mrtvi, pluk jeho otce je v troskách a mladý Grayson zůstal sám na nepřátelské planetě. A zde musí podstoupit tu nejtěžší zkoušku: musí pochopit, že i když se naučí řídit OBRa, nestane se automaticky warriorem. Aby si mohl říkat warrior, musí napřed jeden z těchto vražedných strojů polapit holýma rukama. A nesmí se přitom nechat zabít. (Založil/a: tequilaking)

mikael
  5. 5. 2014, 17:18
Tyhle knihy jsem četl ještě když jsem byl dítě a přiznám se, že to stále ještě tak trošku jsem a nezbavím se toho...bohudík :-) Vzpomínám si, jak jsem chtěl mít svého Marabua (křeček a pes? co to je??), ikdyž i teď by se to občas hodilo.
Knihy jsou velmi čtivé, autor dokáže skvěle popsat techniku a taktiku boje.
Zhodnotím-li tedy jedním komentářem knihy ze Ságy Legie šedé smrti pouze jedním slovem - úžasné :-)
ATW
  4. 8. 2011, 16:08
Se svým prvním Battlemechem jsem přišel prvně do styku se hrou PC MechWarrior 3 a tyhle obludy mne uhranuly. Po dlouhé době jsem zjistil že u nás vyšlo něco málo knížek z univerza Battletech, nakonec jsem si je sehnal a přečetl. Musí mříct že v mezích možností jedním dechem. Mé původní obavy se rozplynuli po několika málo stranách. Děj je dynamický, plný zvratů a souboje dobře popsané, což je kumšt a co je nejdůležitější, autor se nebojí zabít i výnamější postavy.
Pro milovníky světa Battletech a vyznavače Military SF mohu jedině doporučit. :)