Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Muž z vysokého zámku

78%
4 102
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Muž z vysokého zámku Originální název: The Man in the High Castle

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Argo - 2016
ISBN: 978-80-257-1808-7
Počet stránek: 246
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 14x v oblíbených
v přečtených 145x v přečtených
v knihovně 55x v knihovně
k přečtení 78x k přečtení
právě čte 4x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2016) 978-80-257-1808-7 246
Argo (2007) 978-80-7203-879-4 248

Děsivá vize skutečnosti, jak se sice neodehrála, ale jak se mohla odehrát. Autor za toto dílo obdržel v roce 1963 prestižní cenu Hugo Award a etebloval se mezi hvězdami žánru sci-fi. Představte si, že… Že Spojené Státy prohrály druhou světovou válku. Že jsou pod nadvládou Japonska a Německa. Že se píše rok 1962, pár přeživších Židů tají svou totožnost a v zemi se vesele kupčí s otroky. Je to zlý sen? Možná. Ale co když se z tohoto snu nelze probudit? (Založil/a: Tanmut)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Magyana
40% 40% 40% 40% 40%
  6. 12. 2015, 17:57
Prostředí pecka, děj prakticky žádný.
Opravdu - myšlenka, že Japonsko s Německem vyhrálo válku je skvělá, ale je to jen pozadí příběhu, který tam jaksi není. V podstatě jde o osudy několika postav, které ale nikam nedospějí a v celé knize se vlastně prakticky nic nestane. A přečíst tohle nic byla vážně fuška. Postavy mě v nejmenším nezaujaly, jejich osud mi byl celou dobu srdečně jedno. Navíc mě neskutečně štvala jejich oddanost k věštící knize - co je to sakra za lidi, kteří se nedokážou rozhodnout, kdy jít na záchod, aniž by se předem zeptali knihy?
Muž z vysokého zámku se mihne až na konci a je jen dalším z těch mnoha zklamání, které tato kniha nabízí.
Chtěla jsem si ji přečíst předtím, než se podívám na seriál, ale teď si nějak nejsem jistá, jestli se mi do toho vůbec chce.
janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  25. 10. 2015, 19:35
Můj komentář asi bude z části opakovat další příspěvky na této straně. I já jsem se ke knize dostala díky zajímavému námětu, o alternativní historii si vždy velmi ráda přečtu (ještě raději, když se podle předlohy chystá seriál). To bylo asi na celé knize nejlepší, představa světa, ve kterém vládne po druhé světové válce Německo a Japonsko. Ani jsem nedutala při zprávách z Říše, kdo je aktuálním kancléřem, kdo z dobře známých nacistických pohlavárů ještě žije a jak si po válce vybudoval kariéru. Bohužel mi žádná z knižních postav nepřirostla k srdci, daleko víc na mne zapůsobila jen samotná atmosféra světa, ve kterém nezvítězili Spojenci.
Tanmut
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 12. 2012, 22:22
U Dicka jsem si vždycky užíval ten trychtýř, kterým nás z jedné reality příběhu přenese do druhé, tu Kleinovu láhev, kdy najednou nevíme, zdali se nacházíme uvnitř či venku. Realita se stále více zakřivuje, až k tranzitnímu bodu do jiné dimenze. Muž z vysokého zámku se do zmíněných oblastí dostává spíše diskrétně než spojitě, ten tranzit odbude v jediné větě, kterou nepozorný čtenář snadno přehlédne, a pobyt tam, na druhé straně, je krátký a víceméně symbolický. A tohle některým čtenářům asi nestačí; popravdě - mně také ne.
Z literárního hlediska je vše v pořádku: výborně napsaná, čtivá kniha, zasloužený Hugo. Kdo u autora začne Vysokým zámkem, nejspíš bude nadšen a potěšen opravdu dobrým science fiction, ale pokud se kolem Dicka motáte delší dobu a dříve jste si přečetli jeho novější díla, asi se neubráníte zklamání.
A hlavně mi ta kniha nebyla myšlenkové blízká.
Zany
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 12. 2015, 18:37
Alternativní historii rád čtu, takže mám s čím srovnávat. Musím ovšem říci, že mě Muž z vysokého zámku nijak zvlášť neoslnil. V podstatě mohu souhlasit s většinou předchozích komentářů – postavy si mě nijak zvlášť nezískaly, čínská věštící kniha mě dost silně iritovala)konec se vytrácí do ztracena stejně jako osudy všech postav, jako by to celé byla jen první kapitola rozsáhlejšího románu. Nastíněná alternativní historie je docela zajímavá, vytknul bych jí snad jen absenci jednoznačněji určeného bodu, ve kterém se vše zvrtlo jinak, než ve skutečnosti. Snad jím byl atentát v Miami, při kterém byl oproti skutečnosti zastřelen nejen starosta Čermák, ale i prezident Roosevelt. To jsem ovšem ze zmínky ve smyslu „kdyby se Zangara netrefil“ vydedukoval jen díky tomu, že jsem shodou náhod viděl pár dní před přečtením knihy dokument o starostovi Čermákovi. Srovnám-li s nedávno přečtenou Nadvládou C. J. Sansoma odehrávající se v podobném alternativním světě, je Sansom nejméně o třídu lepší. Podobná je i Harrisova Otčina, ale tu jsem četl už před velmi dlouhou dobou, takže si netroufám srovnávat.
Uvidíme, jak si s Mužem z vysokého zámku poradili autoři televizního seriálu.
Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 8. 2015, 12:14
Originalitu tomu příběhu nemohu upřít, sice se mi zde poměrně těžko hledala nějaká postava, ke které bych si vytvořil vztah (snad kapitán Wegener), ale tento nedostatek přebilo prostředí co autor vytvořil. Pravdou je, že konec mi přišel takový nejednoznačný, což mě nenadchlo, ale třeba jsem to jen nepochopil... Přesto musím dát maximum, protože ta atmosféra a prostředí jsou ďábelsky dokonalé, tak pochmurný a zvrácený svět v kontrastu s neuvěřitelným technologickým pokrokem, tohle byla skutečně šedivá realita, žádné dobré a zlé, nicméně vše tak neskutečně neuvěřitelné a zároveň reálné.
Babsi
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 3. 2015, 21:22
První a nejspíše poslední setkání s autorem. Námět se mi neskutečně líbil, ale samotné provedení knížky se mi nelíbilo.
Jenže četla jsem ji v šestnácti a to jsem neměla moc rozumu, třeba do ní jednou dorostu.
k0dl
60% 60% 60% 60% 60%
  7. 5. 2011, 19:46
Musim souhlasit s uživatelem FLYNNem. Ač se jedná o jednu z nejznámějších knih tohoto autora, tak její děj mi přijde poněkud o ničem. Zajímavý nápad s alternativní historií bohužel zůstal naprosto nevyužit.
Flynn
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 1. 2011, 9:21
Na téma této knihy jsem narazil při čtení připravovaných filmů. Dočetl jsem se o chystaném filmu podle knihy pojednávající o temné době po 2. světové, kdy vyhráli nacisti. Téma mi přišlo hodně zajímavé. Proto jsem si knihu sehnal a přečetl. Četl jsem ji rychle a čekal co se bude dít. Nakonec se nedělo vlastně nic. Postavy mne nechytly, nikomu jsem nefandil a přišlo mi, že žádná z postav nedosáhla nijakého zvlášť velkého vyvrcholení. Prostě si to nějak prožily od první do poslední stránky. Pořád se tam řešily psychologické aspekty chování vůči výše postaveným lidem a naopak. Závěr vyšuměl do prázdna. Škoda, dalo se z toho vyždímat mnohem více.
Walter Slovo
100% 100% 100% 100% 100%
  1. 8. 2016, 14:10
Po shlédnutí dvou dílů seriálu jsem si řekl, že o další díly skutečně nestojím. Tak jsem si raději přečetl předlohu a v tu ránu jsem se stal Dickem posedlý. Kniha je mistrná a rozhodně si ji do budoucna ještě přečtu. Detailně propracované, originální.
KillHurt
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 2. 2016, 2:23
P. K. Dick je pro mě slabostí. Nádherně vykreslené prostředí. Nesnaží se o záchranu zdevastovaného světa, ale pouze popisuje vývoj po "nezdařené" 2.sv. válce, kde vyhrálo Německo s Japonskem. Země je zdevastovaná, mnohé etnika jsou vyhubené či zotročené, USA prakticky neexistuje, Třetí říše experimentuje s technologiemi, o kterých se nám dosud nesní ... a světe div se život jde dál, protože jestli lidé něco umí, tak je to přizpůsobit se.
Jsem rád, že jsem si pár měsíců před touto knihou přečetl Göringa od H. Fraenkela, který mi dobu před válkou a během ní neskutečně přiblížil a díky tomu jsem se poměrně dobře orientoval v jednotlivých reáliích Německa. S Japonskem jsem měl větší problém.
dubov
40% 40% 40% 40% 40%
  8. 12. 2016, 11:37
Souhlasím s komentářem Nagyany. Svět ve kterém se děj knihy odehrává je super, ale z mého pohledu naprosto nevyužitý. Příběh by se totiž klidně mohl odehrávat v našem světě... pokud by tam tedy nějaký příběh byl. Postavy naprosto zmatené a v některých případech jednající naprosto nesmyslně.
Než jsem si přečetl knihu, tak jsem viděl seriál, a musím říct, že je mnohem zajímavější a zábavnější než tato kniha.