Systém "Jóga v denním životě"

Systém Originální název: Das System "Yoga im täglichen Leben"

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3274-2

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3274-2 448
Mladá fronta (2006) 3-85052-003-X 448

Nové vydání dosud nejúplnější prezentace systému \"Jóga v denním životě\" vycházejícího z autentické jógové tradice a přizpůsobeného potřebám moderního světa. Umožňuje cvičit jógu všem lidem bez ohledu na jejich věk, zdravotní stav, vzdělání, zaměstnání, kulturu a náboženství.\r\nPrvní vydání knihy vyšlo v roce 2000 v nakladatelství Ibera, Vídeň.\r\n\r\n\r\nKniha nabízí:\r\n\r\n* osmistupňový systém cvičení (ásany, pránajáma, meditace, hatha-jógové krije)\r\n* celostní přístup k člověku\r\n* detailní popisy všech cviků a technik\r\n* doporučení pro osoby se zdravotními problémy\r\n* filozofické a vědecké jógové zázemí\r\n* to vše na 448 stránkách se 700 barevnými fotografiemi. Jednotlivé cvičební díly byli konzultovány s lékaři a fyzioterapeuty a umožňují každému jejich nezávislé provádění doma.\r\n\r\n\r\nJóga v denním životě je holistický systém, který se nezaměřuje pouze na fyzické tělo a jeho zdraví, ale stejně tak i na mentální a duchovní zdraví. Pravidelné a poctivé cvičení Jógy v denním životě nám přináší:\r\n\r\n* vylepšení zdravotního stavu a vitalitu\r\n* fyzickou a mentální vyrovnanost\r\n* sebedůvěru\r\n* posílení schopnosti koncentrace\r\n* osvobození se od škodlivých návyků\r\n* klid mysli\r\n* a poznání Skutečného Já\r\n\r\nPodle systému Jóga v denním životě cvičí dnes lidé po celém světě - v mnoha zemích Evropy, Austrálii, Novém Zélandu, USA, Kanadě, Jihoafrické republice a Indii v celkem více než 4000 jógových střediscích, vzdělávacích zařízeních a rehabilitačních centrech. (Zdroj: www.joga.cz) (Založil/a: zarran)