Když jsem tak inteligentní... proč se stále a stále zamilovávám jako úplná blbka?

PRAGMA - 2008
ISBN: 978-80-7349-118-5

PRAGMA (2008) 978-80-7349-118-5 200

Vědecká studie doktorky Prudencie Skeptické z výzkumného institutu JSML (Jako svobodná myslím lépe) prokázala, že v průběhu historie muži brázdili oceány, aby hledali nové světy, zatímco ženy brázdily oceány, aby se provdaly za někoho, koho v životě neviděly; muži při hledání původu života prozkoumali moře, země, hory a vesmír, ženy prozkoumaly nebesa, moře a zemi při hledání vysněných princů; muži se usilovně zabývali dešifrováním genetické mapy, zatímco ženy se zaměstnávaly dešifrováním mužů. A víte proč? Protože my ženy jsme až dosud žily, generace za generací, nakažené virem romantismu: je to velmi nakažlivý virus, který, stejně jako celulitida, napadá jenom nás ženy. Jeho jménem pak provádíme takové pošetilosti, že vidíme prince v žabácích, zamilujeme se do Drákuly nebo provozujeme sex bez ochrany. Tato zábavná, ale nikoho nešetřící kniha plná ženských hormonů, hledá odpověď na otázku, kterou si neustále klade Julie uvnitř nás: „když jsem tak inteligentní ... proč se stále a stále zamilovávám …?“ (Založil/a: kristina1980)