Muka

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3151-8

Knižní klub (2011) 978-80-242-3151-8 464

Nebezpečné, vzrušující a tajemné romantické dobrodružství Padlých andělů pokračuje v knize Muka. Druhou část série, ve které láska nikdy neumírá, napsala opět Lauren Kateová.
Luce prožívá peklo na zemi. Trvalo dlouho, než našla svou pravou lásku, padlého anděla Daniela. Ten teď tvrdí, že ji musí opustit. Jeho úkolem je jít a bojovat proti Vyhnancům, nesmrtelným, kteří Luce usilují o život. Daniel ji ukryje ve škole na skalnatém kalifornském pobřeží. Jejími spolužáky jsou nezvykle nadaní studenti – Nefilim, potomci padlých andělů a lidí. A Daniel odchází hledat nesmrtelné… Luce se ve škole konečně dozví, co jsou ony záhadné stíny, které vídá od dětství, a jak může s jejich pomocí nahlédnout do minulých životů. Ale čím více se rozšiřují její znalosti, tím víc podezřívá Daniela, že jí neprozradil všechno. Něco skrývá, něco nebezpečného. A co když jí lhal o minulosti? Luce začne mít podezření, že ve skutečnosti je její osud jiný. Předurčeným vyvoleným nemusí být právě Daniel. (Založil/a: kristina1980)

Lauren Kate Lauren Kate
*21.03.1981

Bloodym
  30. 11. 2013, 1:57
Kniha je čtivější a ucelenější než první díl. Ale nad chováním hlavních hrdinů občas zůstává rozum stát.
PeťkaW.
  9. 10. 2013, 10:41
Na druhém díle je rozhodně patrný pokrok. Příběh je čtivější, dynamičtější, trochu akčnější a propracovanější. I tak je tu ale spousta chyb, ze kterých se z prvního dílů autorka nepoučila. Pořád opakuje určitá schémata, která začínají nudit. Vrací se ke stejným frázím a momentům a příběh tak vypadá otřepanější, než ve skutečnosti je, což je trochu škoda. Vadilo mi i určité protiřečení si - Luce a Daniel jsou osudová dvojice spojená tisícem životů a společných zážitků a Luce stejně myslí na jiného... nevím, prostě mi to tam nesedí. Ani tentokrát jsme se nedočkali většího odhalení minulosti a vztahů mezi anděly a démony.
Ale i přes to všechno je druhý díl podstatně lepší, lépe se četl a dokázal navnadit na pokračování. Na 60 % nemá, ale těch 50 si zaslouží...
Lucianna
  21. 6. 2014, 16:02
Pro mě, byl první díl o něco lepší než druhý. Už mi i vadilo jak hlavní hrdinka Luce váha zda má být s Daniele a jestli ji vůbec miluje. No a pak tady je mladý, okouzlující a samozřejmě se zájmem o Luce. Miles. moc se mi do dalšího dílu nechce no ale možná kdo ví..
Radka Pařízková
  15. 3. 2015, 18:46
Druhý díl jsem si oblíbila mnohem více než první. Hlavně konec, který mě příjemně navnadil na pokračování. Ano sice se tu objeví klasické klišé všech příběhů. Ach ten "zlatý" milostný trojúhelník... A do toho stále opakující se Daniel: je to něco víc, ty to nechápeš a blablabla. Člověk pak má už vážně chuť tam na něj vlítnout a nafackovat mu....
Ruxandra
  19. 9. 2012, 8:39
Láska Daniela a Luce mi připadá nějak pořád méně a méně uvěřitelná. Autorka se vás snaží přesvědčit, že se milují, pořád se to v knize opakuje, ale nikde to moc není vidět. Danielovo chování a jednání je po většinu času na facku. Nic Luce neříká a pak se jen diví, že se na něj zlobí a nechápe ho. Luce už sice nepůsobí tolik schizofreně, ale tentokrát jako naivní a hloupá husa a většinu času mě její chování dost rozčilovalo. A osobně bych si radši vybrala Milese, u Daniela mám pocit, že je jen Luce příběhem vnucováno ho milovat, protože tomu tak prostě bylo vždycky a hotovo. Proč vlastně tyto knihy čtu? Kvůli vedlejším postavám, které jsem si zamilovala, to jediné mě u knih drží.
tomdra
  23. 12. 2012, 12:59
Tento druhý díl byl o hodně lepší než ten první díl. Luce má nové dva kamarády na nové škole a stále zkoumá svoji minulost.
trynitrix
  28. 3. 2012, 13:35
Mno konečně tohle bylo o 90% lepší šálek čaje než první díl. Svým způsobem už trochu i Luce přemýšlela na tím co se děje a nevypadala jako schizofrenička jak působila v prvním díle :-D. A i postavy se mi líbily Shelby a Miles prostě pecka ty dva :-) Jen mě zklamal Daniel nevím dělal tam ze sebe akorát debila v celým díle :-D Mno sem zvědavá na třetí díl jak to teda všechno bude :-)
trpaslyk
  4. 9. 2011, 20:21
Po prvním díle téhle ságy mi to nějak nedalo a chtěla jsem zjistit, jak děj pokračuje v dalším díle, a tak jsem nepočkala na říjen, kdy má druhý díl vyjít v Knižním klubu, a přečetla si prostě fanouškovský překlad, který koluje na internetu. Byla jsem zklamaná. A to nechci hodnotit překlad, ale prostě jen děj knihy. Je to děs. Oproti prvnímu dílu je příběh dost jiný, je z něj cítit potřeba vytvořit teprve správné pole, prostor a podmínky pro další rozvíjení děje, které zřejmě přijde v dalším díle. Hlavní postava Luce jedná tak, jako by vůbec nevěděla, co chce, chová se dost jako hloupá husička, zahleděná hlavně sama do sebe. Sobecká, až to bolí. Přesto jí ale všichni milují, všichni se točí okolo ní a bojují o její bezpečnost, klid a spokojenost, ale přesto jí nikdo pořádně nechce, nebo nemůže říct, kdo teda vlastně je a co to všechno znamená. Hlavní osa příběhu je zbytečně rozvleklá, vlastně se v ní ani nic neudá, jde prostě jen o čekání na něco osudovějšího.
kristina1980
  10. 2. 2012, 18:42
Druhý díl ze série Andělé pod názvem Muka jsem přečetla a nemohu dát jinak, než plný počet. Proč? Ta kniha na to prostě má!!! (Mrkněte už jen na tu obálku!)

Je to již delší dobu, co jsem četla první díl. A srovnávalo se mi to tak vcelku těžko, jelikož jsem jej přelouskala anglicky ještě v době, kdy se u nás datum vydání prvního dílu teprve plánovalo. Byla tedy dvojka lepší? Je to zvláštní, ale myslím "jak v čem". Častokrát se v recenzích setkávám s názorem, že dvojka postrádala akci. Nevím, nevím, mně osobně se spíše zdálo, že to mělo větší grády a že se něco dělo neustále. Docela upřímně musím říci, že mě nenechala autorka vůbec vydechnout a každá kapitola, která skončila, mě nutila započít další. To je tak kruté!!! :)))

Do dvojice Daniela a Luce jsem se zamilovala snad ještě více. Jednou jsem chtěla za chování vypleskat Lucindu, po pěti stránkách už zase Daniela a tak pořád dokolečka. Jsou vlastně jako oheň a voda. Oba se potřebují, milují, ale přesto se budou dráždit a vzájemně osočovat, přestože jejich vnitřní pocity jim velí toho druhého obejmout. A hýčkat si ho.

Ve druhém díle se tedy, stejně jako v prvním, setkáváme na škole, určenou pro zvláštní sortu studentů (všichni tušíme jakou). Studenti se zde učí bojovat, učí se dějiny a to, jak komunikovat se stíny. A to by nebyla Luce, aby i přes přísný zákaz, nehodlala se stíny komunikovat. Její zvědavost a nutkání se pak ještě zvýší, když zjistí, že se díky nim může dovědět pravdu o minulosti. O tom, čím vším si musela ona i její milovaný Daniel projít. A možná se i něco dozvědět. Třeba o tom, jak vyvrátit svůj předem určený osud.

V tomto díle se setkáváme s mnoha novými postavami, z nichž těmi nejzajímavějšími jsou určitě Miles (ne! nerozhodla jsem se být Team Miles :D) a také Shelby (která měla občas zajímavé hlášky, ale také zajímavou minulost - ehm, Danieli, kdo je ta holka? :P). Tihle dva byli pro knihu opravdovým oživením, velmi příjemným, a stejně tak se mi zamlouvali i učitel Steven. Doufám, že o něm ve trojce uslyšíme :)) Kdo mi hodně po přečtení brnkal na nervy byla Francesca a Dawn. Možná se v těch holkách pletu, ale něco mi na nich nesedí ... neberte mě vážně, jen tak polemizuji :))

Závěrem bych moc ráda pochválila autorku za opravdu vydařený příběh. Za báječnou fantazii, za to, jak nechala příběh plynout, a za spoustu zajímavých postřehů, že ne vždy strana dobra znamená opravdové dobro. Jak bylo poznamenáno, věci často nejsou takovými, jakými se zdají být. A jen proto, že jedna strana podlehla té druhé, nemusí to znamenat, že zvítězilo "to lepší". Velmi zajímavá myšlenka! Jsme zvědavá, jakým směrem se ubere třetí díl Vytržení.

PS: největší překvapení knihy - Daniel je blonďák!!! (never ever!!!)
Tessinka007
  22. 2. 2014, 21:17
Kniha se mi líbila více než první díl. Obzvlášť závěr - ten mě nakopl do čtení třetího dílu a tento díl hodnotím více než pozitivně.
Michell
  1. 11. 2012, 7:37
Jakožto celá sága, i tenhle díl se mi líbil. Pro fanoušky andělů a nadpřirozena skvělá kniha. Každého samozřejmě zaujme na první pohled obálka, ale i uvnitř je kniha dokonalá.