Utopie

Originální název: Utopie

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-595-X

BB art (2005) 80-7341-595-X 383

Utopie ční nad kamennými nevadskými kaňony a je proslulá dokonalými roboty a holografickými obrazy, které vyvolávají bezmeznou hrůzu a napětí. Denně přiláká 65 000 návštěvníků, představuje novou generaci zábavy. Nešťastné shody okolností však začínají ničit kdysi naprosto bezchybnou technologii. Přátelský robot se porouchá, vyvolá paniku v davech lidí a poškodí velmi oblíbenou horskou dráhu, na níž mladý člověk málem přijde o život. Dr. Andrew Warne, vynikající počítačový odborník, který pro tento zábavní park vyvinul spoustu robotové techniky, je povolán z Východního pobřeží, aby dal věci do pořádku.
V den příjezdu Dr. Warnea se však Utopie dostala do sevření něčeho mnohem hrozivějšího. Do počítačové infrastruktury Parku se nabourala skupina bezcitných najatých osob a získala naprostou kontrolu nad všemi systémy. Jejich komunikace začíná stručným, avšak naléhavým varováním: pokud budou jejich požadavky splněny, žádný z návštěvníků Parku nepozná, že se někdo do systému dostal; v opačném případě zaútočí na Utopii a každý muž, žena i dítě se stanou jejich terčem. Warne se ocitne v roli, v níž si sám sebe nikdy nedokázal představit - jeho úkolem je využít vlastních odborných znalostí k pokusu o záchranu životů tisíců nevinných lidí. S ubíhajícími minutami nabývá Warneova snaha přelstít nepřítele na naléhavosti - v nic netušícím davu v Parku je totiž i jeho jediná dcera. (Založil/a: Modeus)

Buřinka
  22. 9. 2016, 14:28
Opět dodávám, že knihy v duu s D. Prestonem mám raději. Utopie má neobvyklý námět, ale trochu jsem se sžívala s Andrewem Warnem, který se snaží dát do pořádku pohromu způsobenou nenasytnou skupinou lidí v zábavním parku. A protože jde o životy nevinných lidí, tak sebou musí Warne "hodit".
Childe
  17. 2. 2013, 14:25
Pro nas, co jsme vyrostli (a take zvraceli) na retizkaci a maximalni poutove extaze dosahli na labutich, je predstava americkych zabavnich parku trochu science fiction. Ovsem, jeste nad to, je Utopie mezi ostatnimi parky absolutni jednicka a volny pad tu zazijete na kazdem rohu, nekteri doslova.
I pres trochu cizi prostredi, v nemz se hrdinove pohybuji, je to poutave a uveritelne cteni. A hlavne dobro vitezi nad rafinovanym zlem. Trocha romantiky, akce i krve, okoreneno spetkou rasove snasenlivosti a zalito nesympatickymi zlocinci-teroristy. Presne tak jak to ma americky mainstreamový ctenar rad. A ja ostatne asi taky, jinak bych to nedocetl...
Erlif
  14. 6. 2012, 12:57
dávám 5* a rozhodně smekám :-) Tato knížka je opravdu skvělá a rozhodně nikoho nemůže urazit, od začátku do konce se tam pořád něco děje... o napětí nouze není.... Co víc si čtenář může přát? :-)