Arcanum

Arcanum Originální název: The Arcanum

Alman - 2005
ISBN: 8086766160

Alman (2005) 8086766160 325

Počátek 20. století, USA: na tajnou misi přijíždí lord Arthur Conan Doyle, který má zachránit celé lidstvo před nadvládou Satana. Doyle je členem spolku zvaného Arcanum, který dohlíží na rovnováhu sil Světla a Temnoty. Po smrti jejich vůdce Konstantina Duvalla se ale tento poměr sil mění, a tak nezbývá než jednat. Mezi další členy Arcana patři i maniodepresivní démonolog a spisovatel Howard Phillips Lovecraft, či excentrický mág Harry Houdini. Zápasí proti pomocníkům Satana, který až do konce knihy zůstává skrytý. Celá kniha se nese v temné atmosféře, využití slavných postav je pro čtenáře lákavé zpestření příběhu, stejně jako populární zpochybňování biblických dogmat. (Založil/a: Amber)

illy
  9. 1. 2013, 10:43
Nabízí se srovnání se Simmonsovým Droodem. Dickens kolem roku 1860, zde Doyle v roce 1912. Rozdíl je v tom, že Simmons hraje za "nároďák", kdežto Wheeler je druhá liga. Tato kniha však ještě více připomene Moorovu Ligu Vyjimečných. Jedná se o průměrný dobrodružný příběh, který zaujme více asi mladší čtenáře než jsem já.
LeaLea
  3. 5. 2014, 12:17
Dala jsem na chvály okolí a knížku si nechala půjčit. Bohužel na mě osobně je to příliš strohé čtení. Bez emocí, které by ve mně knížka měla vzbuzovat. Nehodnotím hvězdičkami, protože jsem Arcanum zatím nedočetla a v dohledné době k tomu ani nedojde. Až dozraje čas, pokusím se to napravit.
Talitha
  26. 9. 2015, 20:51
Dobře napsaně, ale příběh plytký. Děj mne nedokázal vtáhnout a udržet v pozornosti. Knihu jsem nedočetla.