Originální název: Snuff

Odeon - 2016 Nově vyjde 30.10.2016
ISBN: 978-80-207-1730-6

Odeon (2016) 978-80-207-1730-6 176
Odeon (2009) 978-80-207-1295-0 171

Román pro tři pornoherce a jednu asistentku. Termínem "snuff" se označují ilegální pornofilmy, v nichž je zachycena vražda či zabití. Nebo předstírání téhož, ale to už není ono. Jde o žádané zboží na trhu. V Palahniukově románu jde o smrt netradiční a přízračnou - jinak to ani u něj být nemůže: slavná pornoherečka Cassie Wrightová chce překonat stávající rekord v souložení s muži, který vytvořila Annabel Chong. Ta za deset hodin absolvovala 251 milostných aktů se zhruba sedmdesáti muži. Cassie nechce podvádět, a tak hodlá obsloužit rovných 600 mužů. A smrt? Podle Palahniuka nedokáže lidské tělo zvládnout takovou zátěž, herečka předpokládá, že při tom zemře na embolii. Cassie chce utvořit rekord na věčné časy: doufá, že když při něm zemře, oficiální místa honbu za dalšími rekordy zakáží a její výkon zůstane navždy nejlepší. (Založil/a: Twiggynkaa)

jaryj07
  19. 12. 2012, 10:57
Tak tato kniha mě také moc nebavila. Podle mě jedna z nejhorších, co jsem zatím četl od Chucka. Jediný,co mi uvízlo v paměti je změna názvů skutečných filmů do názvů pro pornofilmů. Dále je určitě zajímavé , že dějové linie jsou vždy psané z pohledu jedné z hlavních postavy. Ale pokud by to měla být Vaše první kniha od tohoto autora, tak jí radši nečtěte. Určitě si vemte jinou.
Pend
  16. 1. 2014, 21:12
Vypadá to, že největší zájem o tento román vyvolal jeho název a přebal knihy. Jinak je to na Palahniuka celkem průměrné dílko, které působí dojmem reportáže. Souhlasím s tím, že tuhle knihu bych pro seznámení s autorem asi nedoporučil.
Tyet
  14. 3. 2010, 18:32
Asi už trochu samoúčelně šokující, jako mnoho dalších autorových knížek, pro mě zůstane nedostižně nejlepší jeho Ukolébavka
teite
  1. 6. 2014, 22:55
Kdybych od Palahniuka nečetla další knihy a tato byla první, určitě by byla také poslední. Veliké zklamání.
G8
  20. 3. 2013, 10:11
Nemyslím, že by samotný autor zamýšlel touhle knihou učinit nějaký průlom. Palahniuk ji prostě napsal, vydal a asi ho ani moc nezajímalo, co si kdo bude myslet. Nejsou v tom cítit žádné velké ambice, prostě jen příběh, který chce vyprávět. Vystavěno je to výborně a pokud vás nerozhodí samotné téma, tak zjistíte, že všechno tu má své místo. Samotným koncem se prostě jen uzavřel kruh (byť finální scéna zdánlivě působí otevřeně).
Líbilo se mi provedení, ale bylo to jako číst reportáž v novinách. Fakt fakt.
antoniana
  19. 1. 2015, 8:45
Určitě bych tuto knihu nevolila pro seznámení s autorem. Ve Snuffu je vše, co je pro Palahniuka typické - divní "hrdinové", přehršel zajímavostí (tentokrát z Hollywoodu, v Programu pro přeživší to byly tipy jak co vyčistit), nadsazený konec atd. Co jsem ocenila, že tu nebylo tolik nečekaných odhalení jako u Neviditelných nestvůr. Snuff mě bavil rozhodně víc než tolik opěvovaný Program pro přeživší, přesto něco chybělo, něco co by knihu katapultovalo k další hvězdě. V doslovu bylo, že autor měl vymyšleno několik různých konců. Musím se přiznat, že když se Zelda přizná záchranářům, byl to pro mě ten nejhezčí možný konec.
chrispe
  25. 10. 2012, 19:10
Nebavilo mě to... i když jsem to dočetla do konce, tak si popravdě ani nepamatuju závěr. Důkaz, že ta kniha šla naprosto mimo mě.
snedy
  15. 8. 2013, 21:06
Škoda začátku, první půlka je v podstatě jen přehlídka toho, co Palahniuk ví o zákulisí porna, o vulgaritách a o snaze o autentičnost. Druhá polovina, kdy se do snahy šokovat vloží i děj, jde kvalita zábavy strmě vzhůru. Samotný závěr (a ne, nemyslím ten s oživováním mrtvoly) je pak příjemnou perličkou, ale bohužel také jednohubkou. No uvidíme, co předvede Klub rváčů, potenciál tam je.
sharky95
  10. 4. 2014, 22:31
Vše již bylo řečeno. Na knížce jde vidět, že o byla původně hra. A sečteno podtrženo se v ní vlastně až na posledních 20 stran nic nestalo. Ale musím přiznat, že jsem se u toho bavil (ať už jde o příhodu pana č.72, kdy byl načapán s nafukovací pannou svojí matkou)
kure91
  31. 3. 2015, 0:10
Co on ten Palahniuk všechno neví o zákulisí pornoprůmyslu:) Knížku jsem sfoukl za víkend, ale nijak moc mě nesolovila, jen nutno uznat, že jako řada dalších jsem byl zlákán tématem a zajímalo mě, co z toho (a co z čeho) vyleze.
Kitamita
  27. 8. 2013, 21:53
Moje první knížka od Palahniuka a myslím, že volba nebyla nejšťastnější. Bohužel v knihovně nic jiného nebylo a tak jsem začala se Snuff. Kniha mě nijak zvlášť nebavila, kdyby nebyla tak krátká a nebyla první od tohoto autora asi bych ji ani nedočetla, ale byla jsem zvědavá, co je na to Palahniukovi tak super, dle této knížky nic moc, ale jak říkám asi špatná volba. Bohužel si nejsem jistá, kdy se odhodlám k nějakému dalšímu dílu po této zkušenosti ... dám si oddech a pak asi zkusím Klub rváčů, jestli mě ani ten nechytne tak to s Palahniukem vzdávám ;-)
mischka
  29. 12. 2012, 15:43
Nejspíš bohužel, že tohle byla první knížka, co jsem od něj četla. Shrnuto - nic. Jestli v tom měl být nějaký vyšší smysl, tak jsem ho v tom nenašla. Nejvíc mi v hlavě zůstal ten poznatek o tom, jak zvukový film odrovnal hvězdy němého filmu...
Shamus
  3. 5. 2011, 10:15
Není to tak dobré, jak jsem očekával. Ne že by to bylo nudné, nebo špatně napsané, ale spíše lehce nevyrovnané. Některé postavy a jejich příběhy mě nebavily (pán č. 137), jiné pobavily a rozesmály (pán č. 72). Konec je jistě přehnaný, ale vtipný.
Kokoška
  7. 10. 2012, 14:42
Nedotčeno, nemůžu si pomoct, prostě mě to nebavilo, ačkoliv jiná Palahniukova díla jsem přímo hltala.
allllllllll
  12. 7. 2011, 8:23
Me se knizka hrozne libila a navic Palahniuk je srdcovka. I to tema bylo zajimave a clovek se dozvi par fint. Doporucuji precis....
Libilo se mi propojeni dejovych linii postav. No uzasne.
Rézi
  24. 3. 2011, 12:24
Moje první knížka od Palahniuka a možná i poslední. Na vychvalovaného autora mi tohle samoúčelné a dost často i trapné vyprávění připadá jako ohromný průšvih. Jiná jeho díla jsou prý mnohem lepší, ale tohle mě dost odradilo.
ZuzanaR
  8. 2. 2011, 23:20
V podstatě romantický brak který se snaží schovat za staré známé a notně opotřebované Palahniukovy vyprávěcí prostředky. Sebeukájení se vlastním kultem. Zklamání.
Tomáš
  7. 10. 2010, 11:42
Snuff má opravdu přehnaný konec, takže si jej přečtěte, pokud máte rádi přehnané konce. Pro mě je to zatím nejhorší knížka od Palahniuka, kterou jsem četl.
Martik
  8. 8. 2010, 8:25
Kdyby příběh nebyl zasažen do pornoprůmyslu, byla by to tak trochu nudná knížka. Pokud se jí rozhodnete číst, těžko ji v půlce odložíte. I tak se dozvíte mnoho informací z prostředí Holywoodu.