Hráči z Titanu

Hráči z Titanu Originální název: The Game-Player of Titan

Argo - 2005
ISBN: 80-7203-687-4

Argo (2005) 80-7203-687-4 216

Jeden z románů, které Philipa K. Dicka proslavily a podle nichž bezpečně poznáte jeho rukopis. V této černé komedii se populace zeměkoule, zdevastovaná válkou se slimákovitými obyvateli Titanu, kvůli neopatrnému použití chemických zbraní stane téměř sterilní. Vládci z Titanu zavedou za účelem zvýšení plodnosti karetní hru, v níž lze vyhrát sexuální partnery či pozemky. Hlavní postava Pete Garden se je pokusí za pomoci své jasnovidné manželky porazit v jejich vlastní hře. (Založil/a: Tanmut)

Brkoslav
  9. 11. 2015, 20:09
Děj je postaven na originální myšlence o hře, připomínající Monopoly. Výsledkem hry je, že se všechny vsazené pozemky přesunou k výherci hry. Oproti Monopolům se ve hře, která se nazývá Blafák, blafuje a to celou hru okořeňuje.
Hry se nesmí účastnit psionici (telepaté), protože by hned odhalily, pohledem do myslí hráčů, kdo blafuje. Ovšem nakonec se ukáže, že Ti, kteří hru vymysleli, s telepatií počítají.
Chvílemi jsem se v ději ztrácel, ale čím dál více jsem chtěl dočíst, abych zjistil jak to autor rozplete.
Konec je typicky Dickovský. Sice se stane něco, ale je potřeba aby se stalo něco jiného, aby byl konec správně úplný. Ale to se v ději, popsaném knihou, nestane.
K odpočinkové četbě je tato kniha vhodná.