Jak lidé umírají

Jak lidé umírají Originální název: How we die

Knižní klub - 1996
ISBN: 80-7176-264-4

Knižní klub (1996) 80-7176-264-4 288

Odnepaměti je pro nás smrt čímsi děsivým, neznámým a záhadným, něčím, o čem raději nemluvíme. A přece jediný způsob, jak se zbavit strachu z konce, je pokusi se téma smrti odtabuizovat.

Existuje nepřeberné množství odborných pojednání o smrti, ale jen málokdo se dosud pokusil střízlivě a objektivně popsat proces umírání. Důvěrné vylíčení toho, jak nás různé nemoci připravují o život, tak jak je popsáno v knížce Jak lidé umírají, nemá za cíl vyvolávat u čtenářů hrůzu, nýbrž spíše odbájnit proces umírání a pomoci nám od úzkosti.

Ačkoli cesty vedoucí ke smrti - stáří, infarkt, nehoda, Alzheimerova choroba nebo mrtvice jsou si podobné, každý z nás zemře odlišným a neopakovatelným způsobem. Za každou smrtí je příběh.

V knize Jak lidé umírají vypráví Sherwin B. Nuland, chirurg a vysokoškolský učitel, různé příběhy o umírání, které poučují o tom, proč a jak umíráme, a naznačují možnosti, jež před námi stojí při úvahách o konci, jež nás nemine. (Založil/a: Reunion Proximus)

Sherwin B. Nuland Sherwin B. Nuland
*08.12.1930