Maorčina píseň

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2832-7

Knižní klub (2011) 978-80-242-2832-7 640

2. díl rodinné ságy z Nového Zélandu.

Z hrdinek prvního dílu jsou zralé ženy. Helen vede ve Queenstownu penzion, Gwyn žije s Jamesem na Kiwardu. Hlavními postavami pokračování rodinné ságy z Nového Zélandu jsou jejich vnučky. Temperamentní, trochu naivní Elaine zdědila po babičce Gwyneiře lásku ke koním, vášnivá a sobecká Kura po maorské matce pěvecké nadání. Každá je úplně jiná, ale obě se zamilují do jednoho muže, záhadného Ira Williama Martyna. Ze souboje o jeho lásku vychází vítězně Kura, Elaine se později provdá za bohatého farmáře. V manželství není šťastná ani jedna z nich, když se po čase zase setkají, jsou ve stejně ponižujícím postavení, ale vzájemné nepřátelství překonat nedokážou. (Založil/a: dun)

Illaa
  29. 7. 2013, 12:28
Tak jako první díl mě tato kniha opět velmi bavila. Líbí se mi především propracovanost postav, kdy Vás jejich životní příběhy vtáhnou do děje. Hned se vrhám na poslední třetí díl a jsem velice zvědavá, kterým postavám se tentokrát bude autorka převážně věnovat.