Léčivá síla stromů

Léčivá síla stromů Originální název: Die heilende Kraft der Baume

Ivo Železný - 1996
ISBN: 80-240-1239-1

Ivo Železný (1996) 80-240-1239-1 171

Zajímavá kniha o stromech, jejich významu pro člověka, jejich léčivých účincích, o keltském stromokruhu, o komunikaci se stromy, aromaterapii. Obsahuje popis třiceti stromů, jejich charakteristiku, "povahu", vliv na naše zdraví. Učí čtenáře vážit si stromů jako svých bratrů. (Založil/a: Silveriana)

Gisela Preuschoff Gisela Preuschoff

Lajdenka
  17. 6. 2012, 17:11
Obecně nemám ráda knihy, jejichž autor se plně neorientuje v dané problematice. Tato kniha je toho přímým důkazem, autorka zde nevykládá své zkušenosti, ale "pouze" prezentuje informace které nějakým způsobem dala dohromady. Z tohoto důvodu mi části knihy přijdou nestejnorodé, všeobecně kniha není psaná jednotným jazykem a ani jednotným náhledem. Například v jedné části vypráví jak jsou skvělé Bachovy esence (které jsou získávány z divoce rostoucích rostlin) a na druhé straně nabádá, abychom kupovali pouze bylinky v lékárenské kvalitě, které z esenciální "divoké" energie nepochytili téměř nic. Nu toto je můj subjektivní pocit z této knihy...