Gabra a Málinka se učí latinsky

Gabra a Málinka se učí latinsky Originální název: Gabra a Málinka se učí latinsky

Kniha vypráví o tom, co sestry Gabra a Málinka Tauberovy prožívaly během sekundy (druhého školního roku) na Dívčím reálném gymnasiu ve Valašském Meziříčí. Název knihy poukazuje na latinu, kterou se od sekundy začaly učit. Děj se k tomuto školnímu předmětu často vrací, protože s ním měla Gabra neustálé problémy kvůli svému lajdáctví, opisování a vyrušování v hodinách, což bylo zdrojem mnoha veselých historek. Dalším školním předmětem, o kterém se v knize obšírněji vypráví, je čeština (kvůli problémům, které měly sestry při psaní kompozicí). Kniha nevypráví jen o škole, ale také o příhodách děvčat ve volném čase, například o Málinčině návštěvě v chudobinci, o majálesu nebo o tom, jak Gabra se svou kozou Herkou našly na skládce peníze, které si tam schovali lupiči.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Wendulka)