Horečnatý sen

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-324-1

BB art (2013) 978-80-7461-324-1 360
BB art (2011) 978-80-7381-902-6 360

Pomsta není sladká. Je nevyhnutelná! Před dvanácti lety, dva roky po uzavření sňatku, odjel Pendergast se svou manželkou Helen na loveckou výpravu do Zambie. Oblastní komisař se na Pendergasta obrátil se žádostí o pomoc. V jiném loveckém táboře lev s velmi zvláštní barvou hřívy napadl a zabil německého turistu. Zbývalo jediné řešení – lva zabít. Pendergastovi se tedy vydali na místo. Při akci Helen Pendergastová zahynula. Po dvanácti letech však vychází najevo, že Helen někdo zavraždil. Kdo to byl? A proč to udělal? Vedla Helen Pendergastová dvojí život? Pendergast se s D’Agostou pouští do pátrání, při němž odhalí podivné skutečnosti ze života své manželky. (Založil/a: Antonín)

Fabienne
  6. 6. 2011, 10:03
Knihu jsem přečetla za sobotu a ani vlastně nevím jak ...:-) Miluju knihy tohohle typu - když zemřel Michael Crichton, smutnila jsem a dumala nad tím, jestli existuje nějaký autor, který by mi ho aspoň trochu mohl nahradit. A potom jsem náhodou objevila Douglase Prestona a Lincolna Childa ... Přečetla jsem všechny jejich knihy, které u nás vyšly a jsem nadšená. Jejich fantazie je bez hranic a doufám, že toho napíšou ještě hodně(mimochodem tato kniha je úvodní z "The Helen trilogy"). Kdo by chtěl o A. Pendergastovi vědět víc, může se podívat sem:
VerenaLord
  23. 1. 2016, 11:50
Velice slabá kniha této série. Očekávala jsem dlouho, kdy přijde díl ohledně Pendergastova osobního života. Přišel jsem, viděl jsem, stačilo to. U těchto autorů se alespoň musí nechat to, že jejich knihy jsou velice dobře čtivé, byť příběh pokulhává.
Pend
  14. 7. 2014, 11:53
Wtf? Najednou se dozvídáme, že Pendergast byl ženatý, že jeho žena zahynula za hodně drastických okolností, že po deseti letech najednou zjistí, že to na ni byla past. Teď zjišťuje, že vedla život, o němž on neměl ani páru (on s jeho výjimečnými schopnostmi, prostředky...) A navíc během pátrání nemá ani páru o hlavním padouchovi...
Hned jdu shánět další díly této skládačky.
Buřinka
  21. 9. 2016, 10:36
Knihu sice hodnotím na 5 hvězdiček (protože styl psaní zůstává zachován, ale zápletka je bohužel místy nudná), ale trochu jsem se musela dějem prokousávat - opravdu jako v "horečnatém snu". Jednak jsem "trávila"to, že někdo takový jako Pendergast by mohl mít vůbec manželku a pak ty "podivné skutečnosti ze života Helen" možná je lepší ze života Pendergasta moc nevědět (stačí bohatě jeho zvláštní chráněnka z "jiného světa")... naštěstí v ostatních knihách si autoři naženou body díky zajímavějším tématům :-). Pokud by někdo ze čtenářů sáhnul poprvé po této knize od těchto autorů, bojím se, že by nemusel sáhnout po další a to by byla škoda. Ostatní knihy celého dua autorů i jich jako jednotlivců jsou na 100% čtivé.
Juditha
  31. 10. 2016, 18:52
Kniha se mi moc líbila, žádný drasťák, ale napínavé vyprávění. Agent Pendergast je úžasná figura, vtipná a svérázná. Už se těším na další knihy. Autoři jsou mimořádně plodní, tak se bude co číst.
Catherinae
  18. 5. 2011, 19:14
Tahle kniha se prostě a jednoduše přečetla sama...Další skvěle zpracované téma, spousta napětí, dokonalé detaily, špetka humoru a opět neodolatelný Aloysius Pendergast,do kterého se tak strašně snadno zamilujete. Mnoho knih v sérii s jedním hlavním hrdinou postupem času ztrácí na kouzlu, ale tady je to přesně naopak. Aloysius Pendergast vás opět dostane.
schialli
  1. 1. 2015, 20:39
Asi bych na úvod měla říct, že tohle bylo moje první setkání s Pendergastem. Proto jsem vůbec nepochopila linku s Constance a musela jsem si to na netu dohledávat... knížka mě totiž bohužel nenalákala k přečtení všech předchozích dílů. Jo, příběh nebyl špatnej, jižanská atmosféra skoro hmatatelná... a pak tu mám minimálně dvě "ale": 1) je to moje chyba, ale prostě se musím pozastavit nad tím, že si někdo pamatuje, jak si před devíti lety a pěti dny v půl deváté večer prdnul poté, co povečeřel fazole po mexicku, 2)... to druhé "ale" nedovedu přesně pojmenovat, prostě to pro mě nebylo tak nějak akorát...
Erlif
  14. 6. 2012, 13:01
Tato kniha je zatim posledni, ktera tu s agentem Pendergastem vysla, jako jedina ma otevreny konec, na ktery ctenari teto "serie" nebyli zvykly. Maji vyjit jeste dve a tim, by se mel Pendergast definitivne ukoncit /ale myslim si, ze by to byla skoda/.
Ale bohuzel, i kdyz jsem knihu precetla za vikend jednim dechem, mam z ni pocit, ze je ze vsech nejslabsi... ale porad je dobra a rozhodne stoji za precteni....
Henry Morgan
  3. 5. 2011, 18:07
Pendergast je prostě borec a autoři s tím dokáží náležitě naložit. Jedná se dle mého o jedny z nejlepších současných autorů a musím uznat, že na každém příběhu si dají setsakramentsky záležet. Jsem rád, že se nepouštějí do mysticismu a asijské filozofie s takovou vervou jako ve starších knihách, ale řeší zde případy striktně racionálně, ale originálně.
Lucik0309
  22. 3. 2014, 18:41
Další dobrá ze série o Pendergastovi. U jejich knih si užívám každý slovní spojení, dobře se u toho relaxuje