Vykolejený čas

Vykolejený čas Originální název: Time out of joint

Epocha - 2004
ISBN: 80-86328-49-X

Epocha (2004) 80-86328-49-X 221

Vrcholný román prvního tvůrčího období amerického autora Philipa K. Dicka.
Hlavní hrdina tohoto románu je nadšeným luštitelem křížovek do chvíle, kdy zjistí, že svět kolem něj není takový, jak si jej představoval, a on ve skutečnosti vypočítává dráhy mezigalaktických raket. V napínavém ději je rozpracována jedna z klíčových otázek Dickova díla po původnosti našeho světa i naší identity. (Založil/a: Tanmut)

Všivák
  12. 6. 2014, 15:50
Do knihy jsem teda byl zažraný dostatečně. Námět je výborný. Kniha gradovala a já se těšil na nějaké dechberoucí rozuzlení. Bohužel. Konec je nudný, chaotický a hrozně málo uvěřitelný (na to, jak se autor snažil být skutečný). Nějaké podněty mi to dalo. Bohužel ta hlavní myšlenka mi asi unikla. Nechápu hrdinu. Nechápu autora. Co tím chtěl říct? Škoda, prvních 200 stránek bylo hodně dobrých.
LadysR2
  17. 5. 2016, 19:33
Pomalý rozjezd mi vůbec nevadil. Naopak. Většinou totiž po něm přichází kvalitní utahování šroubů a příběh se zrychluje stejně, jako čtenářův tep. A Vykolejený případ je přesně dokladem toho, o čem píšu.
Znuděná maloměstská atmosféra zaprděného městečka v USA se pomalu začíná měnit ve sled podivných a ještě podivnějších událostí.
P:K: Dick skvěle spřádá pavučinu, do které se zamotává jedna postava za druhou.
Čtenář najednou začíná tápat v tom, kdo je kdo (klaďas či ne), co je co a hlavně, kde končí hranice reality. Něco v okolí prostě není v pořádku. Jenom vědět co.
Kniha je moje první od Dicka. A vzhledem k slavným titulům určitě ne poslední.
Ange014
  19. 2. 2013, 22:12
Když se na to tak podívám zpětně, tohle musela být moje první dystopie (která je teď mnou nejčtenějším žánrem) a hned takhle skvělá. Skutečný svět mohl být rozvedený trochu víc (teď po letech si totiž spíš vybavím první polovinu knihy), ale to by bylo ze záporů asi tak všechno.
snedy
  4. 2. 2015, 17:20
Jediným problémem P. K. Dicka jsou prostě závěry. Tady příliš rychle, příliš vycucaně z prstu a především s naprosto jednoduchou myšlenkou. První polovina knihy svou tajemností přímo přikove k židli, ale konec pokulhává.
JarKun
  14. 8. 2016, 17:38
Napínavý a tajemný příběh, kdy do dvou třetin knihy člověk jen spekuluje a přemýšlí, kde je pravda a o co vlastně jde. V momentě, kdy se Ragle dostává mimo umělý svět, je možná trochu škoda, že Dick se více nerozepíše o světě, před kterým byl "chráněn", protože rázitovité postavičky, které potkal, by určitě mohly dostat více prostoru. Rozuzlení je pak trochu jednodušší, ale celkově jedna z lepších sci-fi, které jsem měl možnost číst. Dobrý potenciál na filmové zpracování.
jirkam
  16. 8. 2012, 21:34
Když neustále vyhráváte, něco prostě nemůže být v pořádku. A pak zjistíte, že vše kolem vás je jen fraška. A vlastně docela vážná fraška.
Calexman
  18. 12. 2012, 22:32
Nápad výborný ale ve chvíli kdy se začalo opravdu něco dít tak knížka poměrně neočekávaně skončila. Podle mě se z námětu dalo vytěžit víc. Ale přečtení rozhodně nelituju