Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 1

Star Wars Omnibus: Letopisy rytířů Jedi 1 Originální název: Star Wars Omnibus: Tales of the Jedi vol. 1

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-925-5

BB art (2011) 978-80-7381-925-5 400

Odhalte pradávnou historii Jediů, Sithů a dokonce i samotného hyperprostoru v nejstarších dochovaných příbězích z galaxie Star Wars, jež se odehrávají pět tisíc let před úspěšným útokem Luka Skywalkera na Hvězdu smrti.

V galaxii, kterou spojuje nově vzniklá Republika a ochraňují ji rytíři Jedi, rozpoutají dva hyperprostoroví cestovatelé v honbě za bohatstvím nevědomky válku mezi dosud neznámým Sithským Impériem a Republikou. Její následky budou rezonovat ještě tisíc let poté a navždy změní život mladých rytířů Jedi Ulica Qel-Dromy a Nomi Sunrider! (Založil/a: Antonín)

Bred
  17. 9. 2011, 17:19
Tahle komiksová kniha (omnibus) sice není zrovna za lidovou cenu, ale je krásná! Bez spoilerů: dočtete se, jak vlastně začaly potíže mezi Jedii a Sithy, a... No bez spoilerů to nepůjde, takže to radši nechám otevřené :-)
matrosh
  8. 11. 2011, 7:39
U prvních dvou omnibusů vsadil BBart ještě na jistotu a vydal příběhy s postavami, které jsou známe i u nás. První knihu jsem samozřejmě musel mít a musím říct, že mě hned upoutala svým monumentálním vizuálním stylem a opravdu pestrým světem, do kterého jsou příběhy zasazeny. Na druhou stranu ale dějově působila trošku jako bonus k původním filmům, už jenom proto, že především vyplňuje dějovou mezeru mezi filmy Impérium vrací úder a Návrat Jediho. Letopisy jsou ale něco úplně jiného.
V této knize na žádné známe postavy nenarazíte, ale na druhou stranu budete svědky opravdu epického příběhu, ve kterém dojde k první velké bitvě mezi právě zrozenou republikou a mýtickým Sithským impériem. Kresba mě na některých místech doslova uchvátila a překonala i moje nadšení z prvního omnibusu. Je neskutečně dynamická a plná, využívá všechny možné uhly pohledu a kdyby to byl film, byl by to biják za milióny dolarů. Celkově je tento omnibus zatím asi tím nejlepším ze světa Star Wars, co se na našem trhu objevilo a můžu jej vřele doporučit jak malým tak i velkým. Nejenom, že je výborně nakreslený, ale jeho příběh je schopný existovat sám o sobě bez přímého vztahu k filmové trilogii. Na druhou stranu, pro fanoušky Star Wars představuje něco nového, co celé sérii přidává nový rozměr.
maratach
  17. 11. 2011, 8:34
V galaxii, kterou spojuje nově vzniklá Republika a již ochraňují rytíři Jedi, rozpoutají dva hyperprostoroví cestovatelé v honbě za bohatstvím nevědomky válku mezi dosud neznámým Sithským Impériem a Republikou. Její následky budou rezonovat ještě tisíc let poté a navždy změní život mladých rytířů Jedi Ulica Qel-Dromy a Nomi Sunrider!
Tom Veitch nás v komiksové minisérii Star Wars: Dark Empire provedl událostmi, které dalece přesahovaly rámec původní filmové trilogie. Svým osobitým stylem dokázal navodit tu správnou atmosféru - atmosféru, která už několik generací fandů znovu a znovu přivádí do ztemnělých sálů kin.
Netrvalo to dlouho a Tom Veitch si díky velkému úspěchu minisérie a s osobním svolením George Lucase mohl splnit velký sen - společně s K. J. Andersonem stvořil komiksovou sérii, která popisovala nejstarší známé události vesmíru Star Wars (odehrávající se 5000 let před filmem Star Wars Epizoda IV: Nová naděje).
Tento omnibus obsahuje první čtyři příběhy velkolepé série. Na úvod vás čeká komorní představení sourozenecké dvojice, která se souhrou nešťastných náhod ocitne ve spárech dávno zapomenutého Sithského Impéria. Právě tento zdánlivě zanedbatelný incident vyvolá v dalším příběhu Velkou hyperprostorovou válku mezi nově vznikající Republikou a Sithským Impériem.
Další dva příběhy vás posunou o víc než tisíc let. Představí se vám mladý rytíř Jedi Ulic Qel-Droma, který se vydává na planetu Onderon, kde právě zuří občanská válka. A na závěr se dozvíme něco o původu jedné z největších rytířek Jedi Nomi Sunrider.
Není nač čekat! Vydejte se na dalekou pouť do doby, kdy se rytíři Jedi počítali na tisíce!
Obsah:
Zlatý věk Sithů: Prolog
Zlatý věk sithů
Pád Sithského impéria
Ulic Qel-Droma a Onderonské války příšer
Sága Nomi Sunrider
Loxias
  5. 2. 2014, 14:59
Musim rict, ze Letopisy 1 byly trochu zklamani. Prvni a pardoxne asi nejepictejsi pribeh se sourozenci Daragonovymi a Odan Urrem me proste nebavil. Nedokazal mi navodit charakteristickou atmosferu hvezdnych valek a prisel mi, jak kdyz k nim ani nepatri. Celkovy dojem mi nastesti zvedl Ulic a Nomi, kde byl citit daleko vetsi potencial. Ale jelikoz slo v podstate zatim pouze o predstaveni postav, tak si to clovek ani moc neuzil. Na komiksove Star wars jsem nezanevrel, a tak doufam, ze kazda dalsi zkusenost bude uz jen lepsi.