Star Wars Omnibus: Boba Fett

Star Wars Omnibus: Boba Fett Originální název: Star Wars: Boba Fett

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-882-1

BB art (2011) 978-80-7381-882-1 496

Pro darebáky a vzbouřence, kteří parazitují na neštěstí druhých, jsou nepokoje v galaxii zdrojem blahobytu. Nájemný lovec Boba Fett nemusí stát na ničí straně a může přijímat lukrativní úkoly za vlády Impéria, během obnovování Republiky i po návratu Jediho…

Když se na konci sedmdesátých let objevily první Star Wars komiksy, nebyly ničím jiným, než pouhým nenuceným převyprávěním Lucasova filmového díla, ale jak čas postupoval tak si stejně jako knihy uzmuly právo formovat Star Wars svět podle svého. A tak vznikly příběhy rozvíjející osud toho nejznámějšího nájemného lovce v galaxii, Boby Fetta.

Toto je sbírka devíti povídek o nejnebezpečnějších a nejdobrodružnějších misích Boby Fetta. Ať už jde o urovnání diplomatických sporů (brutálním násilím), bitku nájemných lovců, souboj s Darthem Vaderem nebo zúčtování s falešným dvojníkem, pro tajemného muže v mandalorianské zbroji není žádná.

Boba Fett, nemilosrdný, zásadový, nenáviděný i milovaný! (Založil/a: Antonín)

adevr
  15. 1. 2012, 20:39
Kniha mne docela pobavila, a zároveň i příjemně překvapila.
Každá z povídek je navíc nakreslena jiným autorem, což bylo také přínosem pro tento komiksový špalek na křídovém papíře.
maratach
  17. 11. 2011, 9:06
Nutnost koexistence s vetřelci se stala záležitostí všedního života - a smrti, zatímco expanze lidstva napříč galaxií pokračuje. A navzdory tomu, že každé setkání se smrtícími xenomorfy zcela nevyhnutelně končí pohromou, lidská chamtivost a arogance stejně nevyhnutelně podněcují touhu po zkrocení démonických šelem a odhalení tajemství jejich biologie. Všechny tyto snahy spějí k proměně vetřelců na nástroj, s nímž si lidstvo vystaví ještě monstróznější budoucnost. Na dvě věci se však nikdy nesmí zapomínat, natožpak je podcenit: na věčnou, nelítostnou smrtonosnost vetřelců a slepou, monumentální bláhovost lidí.
Série Vetřelci amerického vydavatelství Dark Horse Comics zaznamenala velké úspěchy a nastavila vysokou laťku všem ostatním pokusům o rozšíření světa populárního filmu pomocí komiksového zpracování. Pátá kniha vetřeleckých komiksů obshuje další známé příběhy a přes 350 barevných stran od špičkových tvůrců oboru.
Obsah:
Roztoužený
Šťastlivec
sheatfish
  9. 10. 2014, 18:13
Tenhle soubor komixů o Boba Fettovi je docela pěkný čtení. Některý příběhy jsou i dost vtipný a taky mají většinou i nějakou pointu, což moc u Star Wars nebývá zvykem (z těch co jsem četl).