Podtitul: Stroje, které milujeme

Dokořán - 2013
ISBN: 978-80-7363-586-2

Dokořán (2013) 978-80-7363-586-2 200
Dokořán (2010) 978-80-7363-250-2 200

Pořad BBC o motorismu Top Gear vysílaný již několik let i v České republice má na celém světě podle odhadů asi 350 milionů diváků. K jeho mimořádné popularitě přispívá i hlavní moderátor Jeremy Clarkson. Tuto knihu začal psát, aby se vyznal ze své lásky k automobilům a aby zjistil, co lidi k nejrůznějším strojům tolik přitahuje. Zjistil, že všechny pozoruhodné automobily, lodě, letadla, vznášedla, ponorky, raketoplány a další technické výtvory mají jedno společné. Za každým z nich totiž stojí nějaký vizionářský inženýr či nadšený konstruktér, který svému stroji vdechl "duši" - a je to právě ona, co nás k těmto strojům poutá. Jakoby mimochodem se také dozvíme, kde se nejlíp schovat v případě nukleární války či kdo by vyhrál v souboji Supermana, Jamese Bonda a Terminátora. (Založil/a: Monroe1991)

Bred
  13. 2. 2015, 21:37
Jak by řekl sám autor: "Je to dobrá kniha". Ovšem za každým takovým výrokem se skrývá jisté "ale"... Z počátku vynikající vypravěčské tempo postupem času upadá, vtip se vytrácí, přibývají spíš faktografické informace, a stejně jako prvních padesát stran přeletíte jedním dechem, posledních padesát už stěží dech popadáte. Kniha je příjemně odlehčující, na dovolenou na pláž i na takové to domácí čtení ideální. Doporučuji!