Výplata

Baronet (2004) 80-7214-651-3 320

Povídky:
- Výplata (Paycheck)
- Chůva (Nanny)
- Jonův svět (Jon's World)
- Snídaně za úsvitu (Breakfast at Twilight)
- Městečko (Small Town)
- Otcova napodobenina (The Father-Thing)
- Váhavec (The Chromium Fence)
- Autovýr (Autofac)
- Dny Fešandy Pat (The Days of Pekry Pat)
- Pohotovost (Stand-By)
- Taková maličkost pro nás Temtunauty (A Little Something For US Tempunauts)
- Předlidé (The Pre-Persons) (Založil/a: Tanmut)

Fabienne
  20. 4. 2012, 17:14
Tenhle soubor povídek mě trošku zklamal - jakoby se autor (občas trochu křečovitě) snažil něco napsat za každou cenu. Ale povídka Výplata se mi třeba líbila.
sourekm
  31. 10. 2015, 22:45
Tahle sbírka povídek obsahovala povídky z autorovy ranné tvorby. Některé povídky jako třeba ,,Stařenka s koláčky" a nebo ,,Váhavec" v sobě měly stopu dětské fantazie, ale už se začínala na scénu protrhávat tvrdší kreativita.
Některým povídkám jsem moc nerozuměl jako třeba ,,Dny fešandy Pat". Tahle povídka mi přišla jako experimentální kde teprve mladý autor formoval svět kde je lidstvo závislé na dodávkách potravin a své domovy mohou opouštět jen v ochraném obleku. Zároveň tam vytváří postavu Pat v podobě panenky. Pat pak několikrát použije v rozvleklejších pozdějších pracích. Hádám, že v povídce se snažil dát Pat osobnost kterou by pevně svázal s jejím jménem, což pak bylo vidět například v knize ,,Ubik" kde se Pat ukázala jako sebevědomá černovláska kterou jen tak nic nerozhodí. Postava Pat byla použita i jinde, ale teď si nemůžu vzpomenout kde. Celá sbírka je náhled do autorovy ranné tvorby.