Kaňte, mé slzy, řekl policista

Kaňte, mé slzy, řekl policista Originální název: Flow My Tears, the Policemen said

Laser-books - 2004
ISBN: 80-7193-186-1

Laser-books (2004) 80-7193-186-1 248

Mediální hvězda Jason Taverner se jednoho dne probudí ve špinavém hotelovém pokoji a zjistí, že je veřejnosti naprosto neznámý. Ani manažer, ani přátelé, ani publikum si na něho nevzpomínají. Je bez dokladů, v této realitě neexistuje a neexistoval. Současný svět se nicméně podobá jeho světu - je zde všemocná policie, která potlačuje menšiny a bezohledně udržuje klid a pořádek... Kniha je dle recenzentů Dickovým nejpolitičtějším románem. Ve srovnání s jinými je psán lineárně a komponován mnohem přehledněji. Protože děj se odehrává v roce 1988, zdál se kalifornským úřadům až příliš provokativní. Dickovi za jeho nepřítomnosti dokonce prohledali byt - rukopis byl naštěstí v péči jednoho notáře. A mezi scifisty se dokonce traduje, že román nesměl být nějaký čas v USA vydán. (Založil/a: Tanmut)

illy
  21. 2. 2014, 18:30
Schíza a drogy. Celebrity, policejní státy, sterilizace černochů, incesty a vysmažené šukačky a změny reality. Prostě veselé počteníčko, vize Dickova světa ke kterému měl blízko. Ne pro každého. 80%