SPQR VIII. - Pomsta říčního boha

SPQR VIII. - Pomsta říčního boha Originální název: SPQR VIII. - The River God´s Vengeance
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Dokořán - 2011

Dokořán (2011)

Píše se rok 701 od založení města Říma a náš známý detektiv Decius Caecilius Metellus se stal edilem. Ze své funkce je zodpovědný za dohled nad chodem města a dodržováním jeho zákonů. Je proto logické, že začne vyšetřovat tragické zřícení obytné budovy, jež si vyžádalo víc než 200 životů. (Založil/a: slide)

Richie
  28. 6. 2013, 9:04
Hlavní hrdina celé série - detektiv Decius Metellus je ve své funkci plebejského edila opět velmi zásadový a na tehdejší římské poměry nebývale poctivý. Při vyšetřování tragického zřícení vysoké obytné budovy se nebojí vystoupit i proti viníkům - mocným členům římského senátu. A jako vždy mu jde při vyšetřování také o vlastní život. Decius má navíc i jiné starosti - jak ochránit město před další pohromou ... k Římu se totiž blíží rozvodněný Tiber.
Autor opět zasvěceně ukazuje starověký Řím v době jeho největší slávy a příběh šikovně začleňuje do skutečných událostí té doby. Výborné čtení.
janeicka
  4. 1. 2015, 16:46
V dalším díle detektivní série se musí Decius hodně snažit, aby vyřešil zapeklitý případ, ve kterém mu opět skoro nikdo nepomůže a okolí mu staví do cesty jen překážky. Za zprvu banálním zřícením obytné budovy se samozřejmě skrývá něco víc, skandál zasahující do vysokých vrstev římské společnosti. Líbil se mi i nový vývoj v Deciově rodině, kde se schyluje ke změně spojenectví. Takže se opět těším na další díl, pokud tedy nákladný úřad Decia dřív nezruinuje :-)
Gallienus
  31. 7. 2016, 19:03
Postavení městského edila je jednou z nejnáročnějších a zároveň nejprestižnějších administrativních funkcí v byrokracii římské republiky a Decius ji konečně získal. Není z ní zrovna nadšený, nicméně má to i svá pozitiva - nemusí po dobu jmenování sloužit v armádě, se kterou by se musel účastnit tažení v Galii a Germánii. Jeho charakter mu je však v roli vysoce postaveného úředníka opět překážkou, katastrofa obytného bytového komplexu, hrozící povodně a úplatní předchůdci v jeho úřadě, jsou směs nesmírně nebezpečná. Decius je opět vystaven hrozbě politické i fyzické likvidace, rodina mu pomoci odmítá, Milo má svázané ruce - příprava na boj o jeho konzulát mu nedává možnost podpořit svého přítele. Přesto je tu někdo, kdo Decia může zachránit a změnit poměr sil... Tímto mužem není nikdo menší, než Cato mladší. Pomůže Deciovi muž, kterým on sám tak strašně pohrdá a zároveň ani na zlomek sekundy nepochybuje o jeho čestnosti a touze po spravedlnosti, dokážou vůbec oba překonat vzájemnou antipatii a spolupracovat...?
p.a.
  4. 7. 2013, 18:56
Znovu antika, znovu intriky, staří něpřátelé, noví nepřátelé a pomsta bohů. Daecius znovu řeší problém a znovu mu jde o život. Zpočátku mi kniha připadala pomalejší, ale pak nabrala kniha zase slušné tempo.