Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

SPQR VIII. - Pomsta říčního boha

89%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

SPQR VIII. - Pomsta říčního boha Originální název: SPQR VIII. - The River God´s Vengeance
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Nejnovější vydání:
Dokořán - 2011
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dokořán (2011)

Píše se rok 701 od založení města Říma a náš známý detektiv Decius Caecilius Metellus se stal edilem. Ze své funkce je zodpovědný za dohled nad chodem města a dodržováním jeho zákonů. Je proto logické, že začne vyšetřovat tragické zřícení obytné budovy, jež si vyžádalo víc než 200 životů. (Založil/a: slide)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 6. 2013, 9:04
Hlavní hrdina celé série - detektiv Decius Metellus je ve své funkci plebejského edila opět velmi zásadový a na tehdejší římské poměry nebývale poctivý. Při vyšetřování tragického zřícení vysoké obytné budovy se nebojí vystoupit i proti viníkům - mocným členům římského senátu. A jako vždy mu jde při vyšetřování také o vlastní život. Decius má navíc i jiné starosti - jak ochránit město před další pohromou ... k Římu se totiž blíží rozvodněný Tiber.
Autor opět zasvěceně ukazuje starověký Řím v době jeho největší slávy a příběh šikovně začleňuje do skutečných událostí té doby. Výborné čtení.
janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 1. 2015, 16:46
V dalším díle detektivní série se musí Decius hodně snažit, aby vyřešil zapeklitý případ, ve kterém mu opět skoro nikdo nepomůže a okolí mu staví do cesty jen překážky. Za zprvu banálním zřícením obytné budovy se samozřejmě skrývá něco víc, skandál zasahující do vysokých vrstev římské společnosti. Líbil se mi i nový vývoj v Deciově rodině, kde se schyluje ke změně spojenectví. Takže se opět těším na další díl, pokud tedy nákladný úřad Decia dřív nezruinuje :-)
Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 7. 2016, 19:03
Postavení městského edila je jednou z nejnáročnějších a zároveň nejprestižnějších administrativních funkcí v byrokracii římské republiky a Decius ji konečně získal. Není z ní zrovna nadšený, nicméně má to i svá pozitiva - nemusí po dobu jmenování sloužit v armádě, se kterou by se musel účastnit tažení v Galii a Germánii. Jeho charakter mu je však v roli vysoce postaveného úředníka opět překážkou, katastrofa obytného bytového komplexu, hrozící povodně a úplatní předchůdci v jeho úřadě, jsou směs nesmírně nebezpečná. Decius je opět vystaven hrozbě politické i fyzické likvidace, rodina mu pomoci odmítá, Milo má svázané ruce - příprava na boj o jeho konzulát mu nedává možnost podpořit svého přítele. Přesto je tu někdo, kdo Decia může zachránit a změnit poměr sil... Tímto mužem není nikdo menší, než Cato mladší. Pomůže Deciovi muž, kterým on sám tak strašně pohrdá a zároveň ani na zlomek sekundy nepochybuje o jeho čestnosti a touze po spravedlnosti, dokážou vůbec oba překonat vzájemnou antipatii a spolupracovat...?
p.a.
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 7. 2013, 18:56
Znovu antika, znovu intriky, staří něpřátelé, noví nepřátelé a pomsta bohů. Daecius znovu řeší problém a znovu mu jde o život. Zpočátku mi kniha připadala pomalejší, ale pak nabrala kniha zase slušné tempo.