Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Žluté oči krokodýlů

77%
4 41
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Žluté oči krokodýlů Originální název: Les yeux jaunes des crocodiles

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Jota - 2015
ISBN: 978-80-7217-822-3
Počet stránek: 608
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 10x v oblíbených
v přečtených 62x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 35x k přečtení
právě čte 5x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2015) 978-80-7217-822-3 608
Jota (2011)

Vyprávění o mužích a ženách jedné pařížské rodiny. Takových, jací jsou, jací by chtěli být, takových, jací nikdy nebudou či jakými se možná stanou. Tento román je příběhem lži, ale také příběhem lásky, přátelství, zrady, peněz i příběhem o snech. Tento román je plný smíchu i slz. Tento román je život. (Založil/a: slide)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Fabienne
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 1. 2012, 16:17
Ale čísla, která měla napsaná tady na papíře, nelhala. Ukazovala, že si zatím vede docela dobře. V návalu euforie natáhla ruce a trochu s nimi zamávala, jako by to byla křídla a ona se chtěla rozletět. Byla tak šťastná! Pak se ale vzpamatovala a poprosila nebesa, aby ten zázrak trval. Ani na chviličku neřekla, že je to díky tomu, že pracuje a že pracuje opravdu vytrvale. Kdepak! Joséphine totiž nikdy neviděla spojitost mezi svým úsilím a odměnou. Nikdy tak sama sobě nedopřála žádné uznání. Děkovala Pánubohu, nebesům, Philippovi a doktorce Vibertové. Nemyslela na to, že i ona by si zasloužila pár vavřínových větviček za hodiny a hodiny, které strávila skloněná nad papírem a slovníkem.
.
.
Existuje nějaký recept na psaní? Našla bych ho v nějaké knize? Vezměte pět set gramů lásky, tři sta padesát gramů zápletek, přidejte tři sta gramů dobrodružství a šest set gramů historických odkazů a smíchejte s kilem potu ...
Říká se, že Stendhal napsal Věznici parmskou za tři týdny a Simenonovi stačilo k napsání jeho románů deset dní. Jenže jak dlouho je nosili v hlavě, mysleli na ně, když ráno vstávali, oblékali se, pili kávu, probírali se poštou, snídali ...
Nechat působit čas. Najít si svůj vlastní způsob. Pít kávu jako Balzac. Psát vestoje jako Hemingway. V odloučení jako Colette, když ji ten její Willy zavíral doma. Zkoumat prameny jako Zola. Kouřit opium nebo hašiš. Nadávat jako Flaubert. Běhat, toulat se, spát. Nebo naopak nespat jako Proust. A co mám dělat já?

Velmi kvalitní příběh. Anotace ke knize je zcela pravdivá - román je jako sám život. Pestrý, s plejádou různorodých postav, s jejich klady i zápory. Autorčina nahlédnutí do lidské psychiky, zejména ženské, jsou velmi přesná. Potřebujete-li si zlepšit náladu a začít myslet pozitivně, je toto ta správná kniha. A pokud se vám zalíbí, tak vězte, že nakladatelství Jota letos vydá volná pokračování - Pomalý valčík želviček a Veverky z Central parku bývají v pondělí smutné.
svobodka
20% 20% 20% 20% 20%
  29. 12. 2013, 9:57
Protože jsem o knize slyšela a v knihovně byla neustále půjčená, velmi jsem se na ni těšila. Očekávala jsem LITERATURU. Ovšem podle mě se jedná o trochu lepší "četbu pro ženy". Všechno předvídatelné, dopředu můžete odvyprávět, jak příběh půjde dál, co se s kterou postavou stane. Nic kvalitního jsem zde nenašla. A příběh Shirley? To už je úplná slátanina. Ale je pravda, že se četla příjemně. Jen člověk nesmí očekávat čtenářský zážitek.
Irene
60% 60% 60% 60% 60%
  12. 8. 2015, 10:19
Také jsem podle recenzí a nadšení v době, kdy knížky vycházely (+ to úžasné zpracování obálek knih), očekávala něco jiného. Tohle je opravdu román pro ženy - ale proč ne. Když jsem se oprostila od svých očekávání, příběh se mi líbil a teď čtu pokračování.
Tardis
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 12. 2014, 15:09
Průměrná kniha (s lepšími momenty), k pokračování ve čtení mě motivovala snad jen snaha najít vysvětlení toho podivného názvu. Moc se mi líbí grafické provedení obálky...ale za to se body navíc nedávají.
karkulin1982
60% 60% 60% 60% 60%
  25. 4. 2014, 17:44
Tak jsem se na tuto knihu těšila, že jsem si zrovna vypůjčila všechny tři díly. Ale dočíst ji, byla pro mě velkým úsilím. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem těsně před ní četla Jo Nesbo a kniha měla spád, ale knížka se hrozně vlekla a postavy mi vůbec nepřirostly k srdci, spíš mi byly protivné. K tomu neustálé opakování některých informací,... No prostě další osudy hlavních hrdinů jsou mi jedno, takže knížky mířily zase zpět do knihovny. Tak snad jednou...
Saphir lune
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 3. 2015, 5:31
Neměla jsem moc velké očekávání, myslela jsem, že to bude průměrná červená knihovna, ale docela mile mě překvapila. Styl psaní byl příjemný, stránky samy ubíhaly, i přes množství postav to bylo ucelené a u některých postav ne moc předvídatelné. Pokud bych měla číst další díly, kvůli délce, asi bych to četla jen kvůli postavě Hortense, kterou jsem si opravdu oblíbila.