Tři stigmata Palmera Eldritche

Tři stigmata Palmera Eldritche Originální název: The Three Stigmata of Palmer Eldritch

Argo - 2011
ISBN: 80-85601-87-7

Argo (2011) 80-85601-87-7 275
Laser-books (1994)

Země strádá skleníkovým efektem, je přelidněná a otěhotnět je přečin. OSN osidluje planety násilím. Kolonizuje se hlavně Mars. Osadníkům však chybí nadšení prvních Američanů, kteří „táhli přes pláně“. Většinou se jen tak protloukají a berou zakázanou drogu Can-D… (Založil/a: Tanmut)

Methat
  9. 6. 2015, 13:08
Tak, za mnou je moja prvá Dickovka a pocity sú úplne domiešané. Neviem, čo si mám z toho konca myslieť. Túto knihu si asi treba viackrát prečítať, no do druhého čítania sa mi nechce. Príbeh knihy ako keby ani neexistoval, sledujeme pár postáv, ktoré sa od seba odlišujú len postavením a menom, vadili mi viaceré nelogickosti a naozaj som si pripadal ako keby som bol nadrogovaný a občas sa mi pri nudnejších pasážach začali v hlave vytvárať obrazy deja-vu (možno to malo za následok aj to, že som, popri pauze v čítaní, pozeral film Pán Nikto - trochu podoby tam bolo). Možno bol sám Dick nafetovaný a zdrogovaný, keď to tak ukončil, ako to ukončil. Ja som si koniec a celú ilúziu knihy vysvetlil po svojom. A že tých koncov a vysvetlení môže byť táák veľa...

Muž se před ním zakolébal na útlých nožkách a zároveň se hrabal v kapsách, jako kdyby ho svědil nějaký mikroorganizmus, jehož příživnické vlastnosti přečkaly zkoušku ćasem.
Slarque
  28. 5. 2014, 17:18
Po deseti letech se vrátil ze své osamělé výpravy k Alfě Centauri Palmer Eldritch a dovezl novou drogu, kterou hodlá stávající trh převálcovat. Tedy pokud to, co se vrátilo, je opravdu Palmer Eldritch. Já vlastně ani nevím. Stejně jako netuším, jak to vlastně dopadlo. Doporučují čtyři z pěti křesťanských smažek.