Zloději labutí

Zloději labutí Originální název: The Swan Thieves

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1488-6

Ikar (2011) 978-80-249-1488-6 454

Román začíná ve chvíli, kdy se Robert Oliver dostane do psychiatrické léčebny poté, co v Národní galerii zaútočí s nožem v ruce na vystavený obraz, zvaný „Leda“. Roberta dostane na starost doktor Andrew Marlow, jakožto člověk, který „dokáže rozmluvit i kámen“. Avšak ani doktor Marlow nezmůže nic s Robertem, který se rozhodne pohroužit v naprosté, tvrdošíjné mlčení. Oliverovo mlčení vyvolá v Marlowovi zvědavost dozvědět se, co se skrývá za tak nepochopitelným činem. A tak se pouští do pátrání, při kterém poznává ženy, jež geniální umělec opustil. Po laskavosti, kterou Oliverovi poskytne, se Marlowovi dostane do ruky svazek francouzsky psaných dopisů, jež Oliver nosí neustále u sebe. Díky dopisům se v příběhu dostáváme až do Francie 19. Století, kdy v Paříži rašily kořínky impresionistického hnutí… (Založil/a: Esther Darnett)

Elizabeth Kostova Elizabeth Kostova
*26.12.1964

Kele De
  10. 10. 2014, 11:40
Po knize Historička, jsem k tomuto románu přistupovala s nedůvěrou, ale musím říct, že tentokrát jsem knihu dočetla. Zvláštní příběh, který poslouží jako dobrá oddechovka třeba na víkend
Falbala
  10. 2. 2013, 18:37
Posedlost, odhodlání, tajemství, náznaky - taková je kniha "Zloději labutí". Nejvíce se mi líbila slova v obrazech a líčení tak detailní, až jsem obrazy a malované scenérie viděla živě před sebou. Ráda objevuji málo známé impresionisty jako byla hrdinka příběhu Béatrice de Clerval (1851-1910). Sám příběh knihy mi ale nepřipadá reálný a příliš propletený a ztrácející se sám v sobě.
eleni.rat
  17. 11. 2013, 13:10
Opět stejná struktura knihy jako u Historičky - začátek se celkem vleče a zdlouhavě se zabředává do děje, zatímco konec je vyřízený raz dva. Kniha se četla pěkně, i když místy mi přišla opravdu až příliš rozvleklá. Měla jsem dojem, že autorku už prostě nebavilo psát dál, tak to tak nějak ukončila.. Konkrétně samovolné Robertovo vyléčení mi přijde trochu absurdní, když několik let trpěl absolutní posedlostí dávno mrtvou ženou a dlouho zarytě mlčel a odolávál všem léčebným pokusům a následně se jednoho rána probudí naprosto zdrvý..Jako víkendové čtení je to příjemná oddechovka, ale já jsem čekala trochu víc..
kappa
  26. 9. 2012, 8:33
zvláštní kniha, taková nemastná neslaná...pořád jsem čekala na nějaký strhující příběh, ale bylo to takové bez napětí a hlavně jsem vůbec nepochopila, proč hlavní aktér tak miloval malířku z minulého století? Jestli byl vážně blázen nebo cestoval v čase a setkal se s ní??? .... no třeba někdo z dalších čtenářů to pochopil
PetraB
  4. 2. 2013, 12:23
Zajímavá i když zdlouhavá kniha,někdy bylo těžké neztratit se v "omáčce" a pochopit hlavní fakta.Závěr knihy byl překvapením.I když já jsem doufala,že závěr knihy bud patřit vyprávění Roberta, alespoň o tom jak se k pohnutému osudu malířky z 19.století dostal,což se nestalo.I tak kniha byla zajímavá.