... a to mi nemůžete udělat
Originální název: ... a to mi nemůžete udělat

Maťa - 2008
ISBN: 80-7287-006-8

Maťa (2008) 80-7287-006-8 108
Maťa (2000) 80-7287-006-8 108
Nezjištěno / Jiné (1993) 80-901300-2-X 123 Nakladatel: BFS

Pro autora poněkud netradiční téma z období slovenského povstání za druhé světové války je zpracováno v dramatický příběh, jehož obrazy vyvolávají dojem filmových scén. Zpracování tématu si nezadá s autorovým zdařilým psychologickým prokreslením všech postav. (Založil/a: Twiggynkaa)

Apneator
  19. 11. 2012, 22:50
Syrové drama o tom, jaké to je, když člověka vychovává strach a zlo. Zprvu velmi realistický příběh se myslí hlavního hrdiny převrací v surealistično až hororové absurdno. Vnitřní pohnutky a strach jsou líčeny velmi sugestivně a opravdově. Kniha je rozhodně nevšedním zážitkem.
johnnie
  30. 3. 2010, 13:46
Že je tahle kniha v žebříčku "nejhůř hodnocených" mě velmi překvapuje! Od Pelce asi čtenáři hlavně znají prvotinu "...a bude hůř", jenže tohle je mnohem, mnohem lepší. Pelc výborně napsal psychologický, místy hodně "brutální" horor z prostředí druhé světové války, které čtenáři nedá spát.
haoken
  3. 12. 2011, 22:50
No, od Pelce asi to nejlepší, co napsal - možná i o trochu lepší než ...a bude hůř. Každopádně nic z toho, co jsem od Pelce četl není "normální".
Pulec
  31. 5. 2016, 15:44
Tohle téma jsem od Pelce rozhodně nečekal. Velké překvapení, jak námětem tak zpracováním. Šílenství v rozumných mezích. Originalita, kde stěží hledat podobně sepsaný příběh. Otázku jak se k tomuto dílu postavit, už si musí zodpovědět každý sám. Zvláštní a zajímavá kniha, kterou chci mít ve své knihovně.
Lachesiss
  15. 5. 2015, 13:44
Na tuto knihu si vzpomenu i po 15 letech od toho, co jsem ji četla. Nešťastný lidský příběh o člověku, který se chtěl jen oženit, mít děti a pást ovce. Neuvěřitelně napsaná. Krátký, ale strhující a gradující děj s brilantním psychologickým ztvárněním hlavní postavy. Prostě skvělé.
sibiii
  11. 11. 2013, 10:46
skvělé prokreslení děje, nechybí ani reálná a věrohodná psychologie postav, super knížka na čtení před spaním ;-)