Polaris: 2006

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Polaris - 2006
ISBN: 80-7332-089-4

Polaris (2006) 80-7332-089-4 376

Výroční antologie povídek a novel nakladatelství Polaris. Žádná z těchto povídek u nás dosud nevyšla a některé existují i v domovině jejich autorů pouze v rukopise. V některých případech se jedná o dílka doplňující autorovy u nás vycházející knižní cykly (např. novely Služba Meče Davida Webera a Dcera Rudé ruky Williama Kinga nebo povídky Turaj v Obskurii Johna Morressyho a Noční strana, pochopitelně Simona R. Greena), v jiných se odehrávají ve stejném světe (Bledý zabiják Jamese Bibbiho, Střevíce pro čarodějku Johna Moora nebo Veterán Neila Ashera), nebo naopak ukazují jinou stránku autorovy tvorby (povídky Kam odcházíš, když zhasnou světla Marka Chadbourna, Pod vedením Galatey Alexandera Irvina nebo ,Lovecraftovský horor' Briana Lumleyho Dagonův zvon). R. C. Wilson naznačí ve své povídce Děleno nekonečnem že vesmír nemusí být čím se být zdá a Neil Gaiman zase v povídce Problém se Zuzanou vyjádří svůj názor na některé aspekty Lewisových Rukopisů Narnie. (Založil/a: scretch)

Bohuslav Svoboda Bohuslav Svoboda
*23.03.1963