Originální název: Basket Flora

Maťa - 2004
ISBN: 80-7287-096-3

Maťa (2004) 80-7287-096-3 142
Maťa (1995)

Příběh oblíbeného brutálního detektiva, který po boku se svým věrným společníkem, detektivem čekatelem Stulíkem bojuje se zločinem. V boji se zločinci, zejména však s obávaným Démonem zločinu, používá stejných prostředků jako oni. Autor tímto dílem reaguje na svět okolo nás, kdy násilí se stává každodenním zdrojem zábavy na televizní obrazovce. Kniha je plná přehnaného černého humoru, kdy se čtenář směje, i když nechce. (Založil/a: Twiggynkaa)

vladislaus
  25. 4. 2013, 4:59
Tak jsem si přečetl odpadovou literaturu. Čtenář porno literatury a komiksů se asi odhodlal sepsat knihu svých úchylných fantazií. Nechápu proč má tato kniha tak vysoké ohodnocení. Je tolik kvalitní literatury, málo čtené a nedoceněné. Kdo chce číst o násilí policistů, ať si přečte knihy o vězních 50. let. To je pravda a kvalitní literatura.
jehlaspichlas
  23. 9. 2012, 16:34
Mně se nejvíc líbila hospoda U jedovatého dědka, kde ti jako dobrý mok dali kyselinu
z baterie a ty famózní kousky Basket Flory...
LadysR2
  28. 1. 2013, 16:23
Přečetl jsem za pár dnů. Basket je polda, jak má bejt, Stulík je vážně smolař, jak má bejt a Démon je politik, jak má bejt. A kniha je masakr :-)
gabce
  15. 2. 2014, 22:51
Tak si říkám je ten Pelc ok? Kniha napsaná s takovou fantazií (nejen tadle kniha). Ale stejně ji mám ráda a je umístěna v mé knihovně.
Do teď nechápu jak jsem se k ní ve 14ti dostala a hlavně, že mne bavila a hlavně, že jsem měla z ní referát :D
johnnie
  30. 3. 2010, 13:49
Tahle kniha je něco vážně šíleného. Neuvěřitelnými scénami a perverzním humorem prodchnutý příběh, který je v podtextu politickou satirou, každému doporučuju! Kde jinde se stane, že detektiva čekatele bez ruky, bez nohy, který má na kyselinou rozleptaný obličej přiletovanou železnou masku, osouloží medvěd a on s ním čeká malé medvídě... a to ještě nic není! Naprostý nářez!
jethro.tull
  9. 9. 2013, 15:36
Mám docela rád brutální humor, ale humor knihy Basket Flora mi tak trochu připomíná humor Šimka & Grossmanna ze 70. let. Šimek ve svých povídkách také sázel na nadsázku. Musím říct, že jsem byl z knihy dost rozčarovaný, čekal jsem od ní víc. Pro ty, kteří by si chtěli přečíst surovou story ze života policajtů, doporučuji knihu Sviňák od Irvina Welshe. Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se několikrát (asi třikrát) od srdce zasmál a že se mi líbí autorova zdravá nedůvěra vůči policii a realistický názor na politiku a politiky.
Některé hlášky zní i po letech od napsání docela časově. („...piš si, že si tam za všechny své nekalé činy, za všechny ty vraždy, alespoň šest měsíců posedíš!“ „Cha, chá!“ rozesmál se Démon zločinu tak příšerně, že i místním kreaturám tuhla krev v žilách.
„I kdybys mě nakrásně, Baskete, chytil, zapomínáš na prezidentskou amnestii. Za týden jsem doma a pak ti pomáhej pánbůh!“)
Podle mě průměr - 50 %.
Godzilka
  1. 11. 2011, 20:38
Úžasná a šílená kniha. Pelce jsem četla kdysi jako náctiletá a teď jsem se k němu asi po 11 letech vrátila. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem a královsky jsem se u ní bavila. Dstala jsem ji od kamaráda, který ji měl půjčenou a nepřečetl ji s tím, že je to ta nejhorší kniha všech dob a kazí charakter .... prostě nepochopil .... Basket flora rozhodně není kniha pro každého, ale to není žádný undeground ... určitě nedoporučuji slabým povahám a lidem kterým vadí "zbytečné" násilí.