Tachles, Lustig

Tachles, Lustig Originální název: Tachles, Lustig

Mladá fronta - 2010

Mladá fronta (2010)

Rozhovor představuje významného spisovatele, který svým dílem a mistrovským vypravěčským talentem připomíná tragédii šoa. V bilančním rozhovoru vedeném od května do července 2010, v době jeho těžké nemoci, vypráví nejen o době prožité v lágrech, o tom, co znamená být Židem v XXI. století, ale i o svých kamarádech Otu Pavlovi, Ludvíku Aškenázym a pilotu Josefu Plačkovi. Hovoří o učení kreativního psaní na americké univerzitě ve Washingtonu, o svých láskách a roli erotiky a sexu v životě. V tomto interview na sebe Arnošt Lustig, český Žid, prozrazuje, že jeho skutečná národnost se jmenuje spisovatel. (Založil/a: Ruxandra)

Huckleberry Finn
  5. 10. 2014, 14:57
Nádherná a velmi zajímavá kniha. Jeden dlouhý rozhovor a mnoho příběhů z vyprávění známého autora. Odhalení pravd a krutostí během 2.světové války v koncentračních táborech, odhalení Lustigova života, pohled za oponu utajovaných událostí. Duo Hvížďala - Lustig je na úrovni a já nešetřím chválou, pokud by zde byla vyšší bodová stupnice, udělím deset bodů bez rozmyšlení.