Originální název: Deathworld

ISBN: 978-80-7193-347-2

Laser-books (2012) 978-80-7193-347-2 216
Fantom Print (2001) 80-86354-15-6 204
AF 167 (1991) 80-85384-03-5 207

První část série Planety smrti.

Planeta Pyrrus je tím nejméně pohostinným místem ve známém vesmíru. Lidé žijící ve městě za ochranným valem musí každodenně svádět souboje o život s pyrranskými původními obyvateli – obřími obludami, létajícími křídlobodci a jedovatými rostlinami. Na této planetě se ocitá i Jason dinAlt, profesionální hráč a dobrodruh. Je nucen bojovat nejen s pyrranskými příšerami, ale i s místními osadníky. Zároveň se pokouší přijít na kloub tajemství, které planeta skrývá.

První kniha z trilogie samostatných příběhů o planetách smrti jednoho z klasiků science fiction. Milovníci akční, dějem nabité sci-fi se mají na co těšit… (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  3. 1. 2013, 19:02
Akční dobrodružství s menší dávkou ekologického poselství na konci. S knihou jsem byl docela spokojen, děj s nepřátelskou útočící planetou byl zajímavý, měl svižné tempo, a díky tomu jsem se ke konci pročetl poměrně rychle. ===80%
Balu
  18. 5. 2013, 0:35
V podstatě bych se podepsal pod to, co tvrdí HELLBOY-DB, jen s tím rozdílem, že na mě překotně se vyvíjející zabijácká fauna + flóra Pyrru udělala o ještě hvězdičku lepší dojem.
Za zmínku také stojí, že Harrisonův hrdina co chvíli pronese nějakou vtipnou hlášku, takže i z tohoto pohledu jde o příjemné čtení.