Mrtvé komando

Naše vojsko - 1996
ISBN: 80-206-0190-2

Naše vojsko (1996) 80-206-0190-2 190
Mladá fronta (1977) 241

Začalo to ještě za druhé světové války, když zvrhlý nacistický lékař dělal na vězních operace mozku, aby se stali výkonými a poslušnými roboty. Už se zdálo, že tato otřesná událost ukončena rozsudkem mezinárodního soudu - ale jednoho dne se zjevují lidé s ochromenou psychikou a podivnými jizvami na spáncích. Hrozba dávné minulosti ožila - a v krátké době se obrací proti skupině bojovníků proti fašismu. Na kontě tajemného gangu přibyl Henri Desgraves, Alexander Šobrič, Hoan Vlaminck a Jean Casteau. Z bývalého výsadkového komanda zbyl naživu nakonec jen jediný, Robert Hráský, jemuž přezdívali Robert de Boheme, v těch dnech zaměstnán v cirkuse Otava. Vrhač nožů, muž neselhávající přesnosti. Musel jít po stopách tragédie svých přátel, aby se vyjasnilo, kdo chce otevřít nové tažení za dobytím nadvlády, - Jaroslav Šikl podává tento stále aktuální příběh se smyslem pro napětí, jako drama plné konfliktů a dějových proměn. Mrtvé Komando je kniha o hrdinství, vyprávěná živě, spádně, v romantickém ladění. Přitom připomíná, že stále ještě existují síly, které se nevzdaly plánu na zotročení světa. (Založil/a: lovelyrose)

Bruffie
  29. 8. 2014, 22:14
Bylo to fajn, ale čekala jsem víc. Ale jenom kvůli chvále a spoilerům spolučtenáře :-)
Příběh jednoduchý, děj plynulý, hrdina svalnatý a udatný, hrdinka/y dostatečně sexy a přiměřeně akční - co více si přát od tohoto žánru, že ?
Jsem spokojená, kniha pobavila a četla se hezky. Rozhodně souhlasím s Mijamoto, jako námět na scénář velmi vhodné, na film bych koukla - i když znám knihu :-)
Mijamoto
  22. 5. 2013, 22:51
Super kus! Poprvé jsem tuto knihu četl, když jsem byl v ZVS(na vojně). Měl ji tam jeden kamarád a vím, že když jsem ji dočetl, začal jsem hned znovu a dokonce jsem tu knihu od něj chtěl koupit. Bohužel mi ji neprodal a podařilo se mi ji koupit až po 20 létech a znovu jsem si ji s chutí přečetl. Nevím, jak kdo, ale někdy nechápu stesky "filmařů", že nemají náměty na natočení filmu, nevím, jestli se smát, nebo být naštvaný. Myslím, že dostat tohle do ruky režisér s citem pro příběh a dramatičnost, by z toho mohl udělat skvělý film. Do role R. Hráského jsem si tenkrát představoval R. Brzobohatého, dnes opravdu nevím, ale kdyby to byl evropský projekt, tak třeba J.C.V.Damma, nebo J. Stathama? Jen by mě mrzelo, kdyby to někdo pojal, jako reklamu s akčně roztřesenou kamerou. Celkem by bylo drsné natočit to černobíle, ty scény z minulosti a "současné" barevně. Kdyby to natočili fakt dobře a zvládli to i dramaticky, rád bych se na ten film podíval v kvalitním kině, bez všudy přítomných šuškalů a chroupačů popcornu. Kdo nečetl, vřele doporučuji!!!