Originální název: Deathworld 2

Fantom Print - 2001
ISBN: 80-86354-16-4

Fantom Print (2001) 80-86354-16-4 204
AF 167 (1991) 80-85384-05-1 203

Druhá část série Planety smrti.

Dobrodruh a hráč, Jason dinAlt, se neplánovaně ocitl na neznámé, bezejmenné planetě. Brzy zjistí, že zde civilizace zdegenerovala takovým způsobem, že stroje a technologie jsou předměty náboženského uctívání. Jednolivé rody si žárlivě střeží své, nyní již kusé, vědomosti, a pro získání technologie jiného rodu jsou ochotny rozpoutat krvavou válku. A teď se objevil člověk, jehož znalosti jsou klíčem k ovládnutí celé planety…

Druhá kniha z trilogie samostatných příběhů o planetách smrti si v ničem nezadá s knihou první. Napínavý, strhující děj i vtipné dialogy – na to vše se můžete těšit. (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  4. 1. 2013, 18:48
Tato druhá planeta, na které prožívá své nečekané dobrodružství Jason dinAlt, je fakt hodně divná, ale tím správným způsobem. Ku prospěchu věci a důvod proč se mi toto pokračování líbilo víc jak první díl, je vnesení komediálního nadhledu a častého měnění lokací. Tím vznikla „popcornová“ oddechovka, která si toto hodnocení zaslouží. ===100%
Balu
  23. 7. 2014, 22:19
Druhá planeta smrti přezbrojila z uceleného příběhu, kterým se pyšnila jednička, na komediální rovinu. Interakce Jasona a Mikaha s okolním ryze otrokářským a prospěchářským prostředím u mě svého času způsobovaly záchvaty smíchu, ale ne tak velké, abych opomenul absenci uspokojivého závěru. Stále je to však dobrá kniha hodná několikerého čtení.