Originální název: Deathworld 3

Fantom Print - 2001
ISBN: 80-86354-17-2

Fantom Print (2001) 80-86354-17-2 224
AF 167 (1992) 80-85384-06-X 214

Třetí část série Planety smrti.

Planeta Felicity měla být novým domovem Pyrranů. Na první pohled krásná planeta s dostatkem přírodního bohatství. Jenže pod krásnou slupkou se skrývá – třetí planeta smrti. Vládce planin Temuchin a jeho bojovníci jsou nepřekonatelnou překážkou kolonizace planety. Narazili Pyrrané na protivníky sobě rovné? Poradí si Jason dinAlt i tentokrát?

Třetí kniha z trilogie samostatných příběhů o planetách smrti jednoho z klasiků science fiction. Milovníci akční, dějem nabité sci-fi se mají na co těšit… (Založil/a: Tanmut)

HELLBOY-DB
  24. 6. 2013, 19:04
V porovnání s prvním a druhým dílem je tento příběh asi nejslabší, téma se opakuje jako v předchozích knihách a tak je škoda, že ho autor něčím neozvláštnil, třeba tak jako v druhém díle prvkem bláznivé komedie. Chyběla mi tu prostě nějaká ta nádstavba, která by tomuto dobrodružství dodala trochu „drajv“ a tak je to ve výsledku jen pohodové čtení, co toho moc nezanechá. ===60%
Balu
  23. 7. 2014, 22:23
Třetí planeta smrti... nezanechává dojem. Četl jsem ji spolu s ostatními asi před osmi lety, a zatímco v případě ostatních dílů si jsem vcelku schopen vybavit jejich děj, zde zůstalo jen mlhavé povědomí o tom, že jde o nejslabší díl, kde komediálnost byla až přehnaná a jehož děj mi naprosto neutkvěl. Přesto si to vybavuji jako svižné, čtivé dílo.