Zvedá se severní vítr

Zvedá se severní vítr
Originální název: Watch the north wind rise

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-853-7

BB art (2002) 80-7257-853-7 236

Fantasy román vypráví o současném básníkovi, který byl ve spánku přenesen do vzdálené budoucnosti.
Lidstvo, které se chtělo vyhnout opakování chyb a slepým uličkám ohrožujícím naší současnost se vrátilo do jednoduché společnosti bez peněz, bez strojů, bez hodin ale i beze jmen, používají jenom přezdívky. Společnost je přísně rozdělena do pěti kast. Války jsou jenom lokální, spíš jde o přátelská utkání vesnic, kde nesmí být nikdo zraněn. Vše vypadá velice humánně, teoreticky založeno na lásce a pochopení. Společnost však ovládají čarodějové, kteří jsou jakýmisi arbitry. Vše se odehrává bez emoci, bez humoru. Ale všepohánějící láska tu mnohdy zůstává jen teoretickým pojmem a často zvítězí intriky a zvůle. (Založil/a: Amenity)

vitek.linek
  10. 6. 2012, 22:31
Ačkoli se kniha zpočátku tváří jako pouhá zábavná hříčka, nabízí i řadu hlubokých myšlenek. K výše uvedenému obsahu bych snad pro úplnost doplnil, že ačkoli má popisovaná budoucnost svoje nedostatky, nevychází ze srovnání se současností vůbec špatně. Pěkné a zajímavé čtení!