Kerré - bohyně z hvězd

Nezjištěno / Jiné - 1992
ISBN: 80-901286-1-0

Nezjištěno / Jiné (1992) 80-901286-1-0 Noví inspirace

Anotace ke knize:
Dramatický příběh z říše kosmických snů a fantazie. Zničí vesmírná obluda veškerou civilizaci? Zachrání někdo trosečníky z hvězdoletu Touha? Nač potřebuje záhadná bytost Gurroa atomové torpédo z muzea? (Založil/a: vory)

Vorech
  2. 7. 2014, 10:21
Velmi naivní mix fantasy a scifi, který plně navazuje na řadu dalších autorových knih. Autorova naivita je leckdy až absurdní. Hlavní hrdinové pochází z dokonale utopistické společnosti, kde prostě všechno funguje dokonale, nikdo nestrádá a neživoří. Když se pak skupina astronautů objeví na planetě s civilizací na úrovní 10. století, netrvá jim ani rok přesvědčit místní obyvatele o správnosti své utopie, kde převládají levicové sociální hodnoty (každého uzdravíme, každému prdoloužíme život) za podpory volného obchodu (nejprve dáváme jídlo zadarmo, pak za snížené poplatky, aby si každý uvědomil jeho hodnotu). :) Nakonec tak knize vévodí jen druhá originální scifi linka s telepatickou mocností Gurua, která bojuje proti bakteriální planetě. Jo, zní to trochu jako epizoda ze Star treku a dokonce to má i podobnou atmosféru. Škoda jen, že závěr knihy upadne do zkratkovitého výkladu, který "všechno šmahem vyřeší" a nastolená dramata tak vyzní nedovyprávěně. Jako nostalgie na autora, jehož syn mi dělal vedoucího ve vodáckém oddíle, mě to potěšilo, ale literáně lze tuto knihu řadit k horším počinům Josefa Pecinovského.