Strážce snů

Laser-books - 1993
ISBN: 80-85601-50-8

Laser-books (1993) 80-85601-50-8 256

Anotace knihy:
Strážce snů je poetický a poutavý román o životě, lásce a smrti. Příběh lékařky, která putuje po zemi, zpustošené atomovou válkou. Změnila se krajina, lidé i zvyklosti. Jediným skutečně účinným lékem je hadí jed... (Založil/a: vory)

HELLBOY-DB
  23. 8. 2015, 22:51
Hodně slabá postkatastrofická záležitost, kdyby tu nebylo těch pár narážek, alespoň trochu objasňujících, proč je zdejší svět takový jaký je, tak bych to spíš viděl na fantasy. Samo o sobě by to nevadilo, mix sci-fi s nádechem fantasy nebo obráceně jsem párkrát zakusil, ale byla to o poznání lepší zkušenost, jak tato kniha. Příběh je hodně rozvleklý, odehrává se na hodně malé ploše, bez většího množství lokací a tak se není co divit, že se jen tak líně převaluje směrem kupředu, aniž by v sobě nesl nějaký náznak, že se to bude na dalších stránkách zlepšovat. Hodně popisnosti v pro děj podružných věcech a slabá dějová část si vybraly svou daň v podobě hodně velkého množství nudy. ===20%
zuzanara
  22. 5. 2013, 22:35
Strážce snů byla jednou z prvních sci-fi, jaké jsem měla možnost číst a rozhodně to bylo správně. Možná bych ji po více dílech tak neocenila. Kdo ví. Nicméně málokdy mi nevadí, když je kniha doslova protkaná ženskostí (a možná to, snad kromě Milované, zůstane jediným případem). Lehké a přitom inspirativní čtení na jednu-dvě noci.