Maturitní lásky

Maturitní lásky Originální název: Maturitní lásky

Nava - 1996
ISBN: 80-85254-80-8

Nava (1996) 80-85254-80-8 171

Študáci a kantoři... Kolik jen existuje variací na toto téma? Každý z nás by mohl vyprávět. Hrdinům tohoto příběhu, studentům třetího ročníku gymnázia v Rychmařově, je sedmnáct a na vzpomínání mají ještě dost času. Právě teď totiž naplno prožívají štasné a nešťastné lásky, vymýšlejí recese, kritizují své rodiče i své profesory, vyjimečně však některé z nich obdivují, vyrážejí na výlet do Prahy, chodí na diskotéky, fandí své spolužačce při soutěži o titul královny krásy, klepou se před zkoušením, nebo se nějakou písemkou či opakováním látky nedají vyvést z míry - jak kdo. Šárka, Aleš, Vlasta a Standa, Kamila, Lucka a nejsvéráznější člen třídní party Patrik alias Páťa Nanukáč mají před sebou ještě dost. Teprve za rok je čeká maturita.
Jejich svět věrně a s humorem zachytil ve své nové knize spisovatel Karel Štorkán, scénarista jednoho z nejúspěšnějších televizních seriálů ze školních lavic (Zkoušky dospělosti). (Založil/a: Katerina11)