Společnost správných romantiků

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Olympia - 1996
ISBN: 80-7033-403-7

Olympia (1996) 80-7033-403-7 182

Napínavý prázdninový příběh se odehrává na řece Rokytce a v rozlehlé zámecké oboře, kde tajemný domorodý kmen Ponků chrání své území proti vetřelcům. Bezděčně se jimi stávají sourozenci Ájína a Tonino z Prahy a nevlastní bratři Jura a Dan z Brna, jejichž dramatické setkání vyústí v založení klubu Žlutý květ. Od chvíle, kdy se při lovu bobra odvahy v opuštěné věži ztratí ze zámecké obrazárny dva obrazy, vydává se Žlutý květ na dobrodružnou cestu. Na jejím začátku stojí podivná formule o tajemném pokladu. Kdo bude úspěšnější, Žlutý květ nebo zločinecká parta, která si přijela pro obrazy, aby z nich vyčetla úkryt pokladu? Tato moderně napsaná kniha dýchá romantikou a dobrodružstvím. Čtenáře zaujme nejen napínavé pátrání, ale i vtipné dialogy odrážející dnešní mládí, a také podnikavost správných romantiků a jejich nadšení pro dosud málo dotčený kout naší země. (Založil/a: araldo)

Jiří Hogan Jiří Hogan
*10.07.1934