Šifra mistra Leonarda kvíz

Šifra mistra Leonarda kvíz

Metafora - 2005
ISBN: 80-7359-036-0

Metafora (2005) 80-7359-036-0 124

Fenomenální úspěch stejnojmenného románu Dana Browna vyvolal po celém světě plamenné diskuze. A přestože je Brownův román "pouhou" fikcí, napínavou literaturou, nalezneme v něm překvapivé množství reálných faktů. Jak dokonale dokážete odlišit skutečnost od spisovatelovy fantazie, si můžete ověřit pomocí otázek obsažených v téhle knize. Je jich rovných 501 a prověří nejen vaše znalosti historie, mytologie, malířství a sochařství, ale i vaše vědomosti ohledně zbraní, automobilů, staveb... zkrátka všeho, co se ve slavném románu Šifra mistra Leonarda vyskytuje. Tak schválně... Víte, kteří největší boháči světa se kdysi nazývali "chudí"? Jaké obočí má Mona Lisa? Kde najdeme písemný důkaz o tom, že Ježíš často líbal svou přítelkyni? Kdybyste si snad přece jenom nevěděli rady, prozradíme vám, že odpovědi na všechny záludné otázky na vás čekají na posledních stránkách naší knihy. (Založil/a: jaja11291)