Vlna

Originální název: The Wave

(Založil/a: Gonzal)

optimistick
  4. 2. 2012, 19:25
Viděla jsem film a musím říct, že jsem překvapena.Neuvěřitelná a téměř neskutečně dobře natočená.Jsem v šoku, jak lekce se to z pouhého pokusu ukázky autokracie změnilo v něco, kde už nikdo nevěděl, co je správné a fanatismus nebral mezí.Konec je poněkud smutný, muselo to nějak skončit, ale učitele mi bylo vážně líto.Pouhý experiment se stal smrtící kombinací ideologie. Vlna!
Gonzal
  11. 4. 2011, 18:06
Kniha, kterou jsem precetl v nemcine a popravde ani netusim, zda byla kdy prelozena do cestiny. V roce 2008 byl v Nemecku, kde je kniha velice popularni a je zarazena mezi povinnou cetbu, natocen film "Die Welle" (v cestine "Nas vudce"). Kniha popisuje pravdivou udalost, ktera se udala na jedne stredni skole v Kalifornii v USA. Zajimavy experiment, ktery mel studenty naucit, jakym zpusobem "vznika fasismus". Velmi zajimava a poutava kniha, kterou doporucuji kazdemu si precist! ;)