Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Budoucnost nelze zakázat

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Budoucnost nelze zakázat
Autor:


Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Nakladatelství MLADÁ PRAVDA vydalo práci Milana Krajči s názvem Budoucnost nelze zakázat. Na více než sto stranách je podrobně líčen známý, několik let trvající, zápas Komunistického svazu mládeže (KSM) za svou legalitu.
Komunistický svaz mládeže zápasil s Ministerstvem vnitra ČR o svou legalitu od roku 2005. V roce 2006 Ministerstvo vnitra ČR komunistickou mládež oficiálně rozpustilo. Následovalo čekání na rozhodnutí Městského soudu v Praze, na který se KSM obrátil se správní žalobou na Ministerstvo vnitra ČR. K jednání Městského soudu v Praze došlo až v roce 2008, bohužel v neprospěch mladých komunistů, a rozpuštění KSM tak nabylo právní moci. Komunistický svaz mládeže pak podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně. Ten na svém jednání v roce 2009 zrušil rozhodnutí Městského soudu v Praze. Následně Městský soud v Praze v roce 2010 konečně zrušil rozpuštění KSM a komunistická mládež tak dosáhla svého vítězství.
V práci je nejen popisována komplikovaná právní a soudní pře, ale i pravé důvody antikomunistické ilegalizace komunistické mládeže, širší historické, politické i mezinárodní souvislosti. Reflektována je pak především reakce, kterou jednání české vlády a české justice proti KSM vyprovokovalo v České republice i v zahraničí. Důraz je kladen hlavně na mezinárodní vlnu solidarity s KSM, již jen pro její ohromný rozsah a pro význam, který v boji za legalitu české komunistické mládeže sehrála. Součástí publikace je mnoho dokumentů i fotografií, dokládajících složitost mimo jiné zápasu mladých komunistů a jeho mezinárodní ohlas. Milan Krajča, v letech 2005-2010 předseda perzekuované organizace, přináší řadu osobních postřehů a svědectví. (Založil/a: cyklo)

(více)  

Štítky

více  

Komentáře



Nové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace