Bill, galaktický hrdina: Na planetě lahvových mozků

Bill, galaktický hrdina: Na planetě lahvových mozků Originální název: Bill, the Galactic Hero on the Planet of Bottled Brains
Poprvé vydáno celosvětově: 1990

And Classic - 1996
ISBN: 80-85782-57-X

And Classic (1996) 80-85782-57-X 158

Třetí kniha série Bill, galaktický hrdina.

Je dokonalým mezihvězdným kavaleristou: velký, silný a vlastní dokonale vymytý (vypitý) mozek. Prostě perfektní hrdina: ochotný udělat cokoliv, aby si zachránil krk. (Jedna z mála částí těla, která je původní.)

Tsuris, Záhadná planeta, má záhadnou tajnou zbraň. A Bill ji musí získat. Ale Bill se chlubí něčím, co chtějí Tsurianci. Mají spoustu mozků, ale málo těl. Vezmou jakoukoli tělesnou schránku, která se naskytne – a dají do ní jeden svůj mozek. Dokáže Bill utéct se svým vlastním mozkem? Najde tajnou zbraň? Dostane napít? (Založil/a: Tanmut)

#satira
Harry Harrison Harry Harrison
*12.03.1925 - †15.08.2012

Robert Sheckley Robert Sheckley
*16.07.1928 - †09.12.2005

HELLBOY-DB
  10. 2. 2013, 20:18
V rozsahu povídky se Billova nějaká nečekaná mise dala ještě celkem solidně strávit, ale na poli románu jsem měl velké problémy, jak s dějem, tak s formou textu, jenž ději moc nepomohla. I když jsem příběh chápal jako parodii, nepřišel jsem mu na chuť. Děj se skládá z hromady epizod, které jsou chabě pospojovány v jeden podprůměrný nesourodý celek. Sotva jsem se někde už trochu začetl, tak to pokazil skok zase někam jinam. ===20%
Aratar
  21. 8. 2014, 17:53
Jedním slovem strašné. Už ten název moc důvěry nevzbuzoval, ale řekla jsem si, že to zkusím a škoda, že jsem to udělala. Tohle už snad není ani béčko, spíš céčko.