Sibiřské drama

Sibiřské drama

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-446-0

Jota (2006) 80-7217-446-0 374

Syrový milostný příběh z období ruské revoluce

Rok 1919, Sibiř: Hluboko v nelítostné krajině leží pod správou českých legionářů vesnice, jejíž obyvatelé patří k podezřelé sektě v čele s enigmatickým vůdcem Balašovem. Všichni se připravují na krutý útok bolševiků podél Transsibiřské železnice. Do toho příchází Samarin. Vynoří se z lesů s historkou o tom, že utekl z akrtického gulagu, a tvrdí, že ho pronásleduje kanibal. Krásná mladá vdova Anna nezůstane vůči nově příchozímu lhostejná. Zároveň je ve vsi nalezen mrtvý tanguzský šaman a všechny zachvátí nedůvěra a hrůza ....
Na miniaturní ploše na pozadí turbulentních událostí té doby se odehrávají tři milostné příběhy, poznamenané vlivem sekty kastrátů, a je zde odkryt i typický motiv sibiřského šamanismu. Jedná se o nadčasové dílo, které se setkalo s kladnými odezvami ze strany předních světových periodik a kritiků (New York Times, Independent, Guardian). (Založil/a: cikyt)

James Meek James Meek
*1962

Jokolo
  17. 9. 2013, 20:40
Trvalo mi dlouho, než jsem význam knihy pochopil, ale je to tu. Je to hluboký román, není to jen unylé vyprávění o jedné vesničce, ve které jsou i Češi.
Je to celkem poutavé psaní se zajímavými, občas těžko uvěřitelnými charaktery, kde každý z nich jde za svým cílem, což vyvrcholí krásným závěrem.
bojovnicka
  29. 1. 2013, 13:33
James Meek: Sibiřské drama

Čtivý, nejen milostný román britského spisovatele, který vyrůstal ve Skotsku a žil v Sovětském svazu. Odehrává se v zapadlé sibiřské vesnici roku 1919 a zdejší čtenáře zaujme zejména líčením života českých legionářů v bolševizovaném Rusku. Jota, 378 stran, doporučená cena: 298 korun.

Mladá fronta Dnes, 2. 6. 2007, str. 16, rubirka: Scéna - knihy, oblast: Celostátní deníky
Pitris
  26. 5. 2014, 21:02
Bylo to jak na houpačce, úvod se četl fajn, poté přišel útlum a ve druhé polovině kniha opět nabrala spád...ale i tak tomu něco chybělo...