Cesta do Indie

Cesta do Indie Originální název: Are you experienced?

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-696-8

BB art (2002) 80-7257-696-8 198

Všichni tam musí a všichni tam jedou. Nemohou jinak. Čeká na ně Indie. Je jim devatenáct a ze všech se mají stát opravdoví cestovatelé, aby našli sami sebe. Liz miluje Jamese a Dave chce zase Liz. Liz jede do Indie a chce se tam najít. Dave jede do Indie a chce tam dostat Liz. Všem se mění karma k lepšímu, jenom Davovi ne.Liz Indii miluje, objímá se s žebráky, medituje s Fee a Caz, čerstvě osvěženými udajpurskou leprovou koupelí. Jenom David nějak zůstává stranou jejího zájmu. Zůstává sám, opuštěný, ponechán svému osudu uprostřed cizí neznámé země, aby se nakonec i on musel najít. (Založil/a: Sorci)

William Sutcliffe William Sutcliffe

pavleek
  22. 2. 2013, 10:33
Pěkná odpočinková knížka. Kdo byl v Indii, určitě se rád zasměje nad známými situacemi a kdo nebyl, tak se zasměje tak jako tak.
Jizi
  23. 8. 2011, 17:53
Cestovatelská bible - v mém případě dokonce Bible. Kdo někdy projel zemi podobnou Indii tak jako Dave, najde v knize mnohem víc, než jen příjemnou zábavu na letní odpoledne nebo zimní podvečer. Památné scény z příjezdu do prvního indického hostelu, Davevových žaludeční potíže po obědě v místním občerstvení nebo dokonce pocit někdejší nadšené dobrovolnice v leprosáriu poté, co se po měsíci(ích?) vyspí v čisté měkoučké hotelové posteli, se vám budou možná (jako mně) vybavovat ještě dlouho poté - kdykoliv se v podobné situace někde "v divočině" ocitnete. Určité výtky by se daly směřovat na adresu překladu, ale čert je vem - je to prostě sranda.