Cestománie II.

Cestománie II. Originální název: Cestománie II.

Kartografie - 2006
ISBN: 80-7011-909-8

Kartografie (2006) 80-7011-909-8 217

Druhý díl ze série publikací vychází opět ze stejnojmenného populárního televizního pořadu. Jednotlivé cestopisy popisují sice podobné lokality jako TV dokument, ale o doslovný přepis se v žádném případě nejedná - autoři obou variant jsou rozdílní. Každá kapitola obsahuje kromě vlastního příběhu přehlednou mapu, stručné informace o dané zemi (kromě počtu obyvatel, rozlohy atd. přináší také užitečné informace o vízové povinnosti, potřebném očkování a místní dopravě) a krátký rozhovor s režisérem televizní Cestománie.

V tomto díle jsou k nalezení následující kapitoly (v závorce se nachází autor cestopisu):
Švýcarsko - malý zázrak uprostřed Evropy (J. Patková)
Černobílá Afrika (B. Borovička)
Peruánské kontrasty (O. Vilímková)
Čarokrásná Srí Lanka (L. Budínský)
Beautiful British Columbia (P. Červinka)
Severní Itálie - blízká země za horami (B. Borovička)
Tunisko - nejen hotely a pláže (M. Holeček)
Hlavou dolů aneb návštěva u protinožců (J. Votýpka jr.)
Vlakem z Moskvy do Vladivostoku (J. Miškovský)
Vietnam na vlastní kůži (K. Krakeš) (Založil/a: YjM)

Ailees
  26. 2. 2013, 13:52
Knižní verze Cestománie nenadchne, ale ani nezklame :) Vzhledem k tomu, že každý cestopis má jiného autora, liší se i kvalita jednotlivých kapitol. Žádné výrazné vybočení od průměru se však nekoná. Osobně se mi velice líbilo zpracování částí o Srí Lance a Severní Itálii; Švýcarsko se dalo určitě zpracovat lépe a Peru vysloveně nudilo (ale to je samozřejmě věc názoru). Nejzajímavější je asi Vietnam - skvěle jsem se bavila a zároveň jsem se dočetla i věci, které bych vysloveně vědět nemusela :)