Rituál stínu

Rituál stínu Originální název: Rituel de l’ombre

Fuego - 2007
ISBN: 80-87124-30-8

Fuego (2007) 80-87124-30-8 292

Zabíjejí bratry, aby ovládli duši světa. Řím, květen 2005. Mladá archivářka je během večírku na francouzském velvyslanectví zavražděna podle rituálu, který upomíná na smrt Chírama, legendárního zakladatele svobodného zednářství. Ve stejnou dobu stihne v Jeruzalémě podobný úděl také archeologa, který má v držení kámen se záhadnou rytinou. Vyšetřováním je pověřen komisař a zednářský mistr Antoine Marcas a Nefrita Zewinská, která bratry pro změnu z duše nenávidí. Oba jsou konfrontováni s neúprosnými zabijáky ze společnosti Thule, tajného nacistického bratrstva a starobylého odpůrce zednářství. I šedesát let po pádu třetí říše rozsévají zednářské archivy, odcizené Němci v roce 1940, smrt. Ale jaké pradávné tajemství je ukryto v oněch zažloutlých stránkách? Je to tajemství, pro které se bez váhání zabíjí. (Založil/a: Veru)

Lilithen
  15. 7. 2011, 10:23
Knihu mám teprve rozečtenou, není špatná, ale co mě na ní vážně štve, jsou časté překlepy a pravopisné chyby (například auta se vyhýbaly místo auta se vyhýbala), kterých je opravdu nadmíru. Chtělo by to lepší korekturu, kazí to celkový dojem z knihy.